Autor Wątek: Equalizer - jakie macie ustawienia w fabrycznym radiu?  (Przeczytany 544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pablo69

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Equalizer - jakie macie ustawienia w fabrycznym radiu?
« dnia: 03 Wrzesień 2023, 21:37:28 »
Mam oryginalne radio i oryginalne głośniki. Nie powiem, że są złe, ale też nie są wybitne. Ciężko ustawić korektor dźwięku, aby w miarę sensownie grało na radiu na różnych falach albo z pendriva albo z telefonu. Na razie mam ustawione basy na 0, środek na -7, a wysokie na +7, ale dalej to nie jest to co bym chciał uzyskać. Zależnie od prędkości albo od fali radiowej albo od gatunku muzyki z pendriva głośniki grają jakoś tak płasko, albo niezbyt wyraźnie albo za duże basy (nawet na 0 (zero)), albo czuje się jakbym siedział w jakimś drewnianym lub kartonowym pudle. Ogólnie nie jestem zbyt zadowolony z tego brzmienia. Śmiem twiedzić, że w moim poprzednim i30 z 2009 roku dało się chyba lepsze brzmienie uzyskać, tam też miałem wszystko fabryczne. Pochwalcie sie swoimi ustawieniami korektora albo podpowiedzcie jak ustawić lepiej.

Offline bronek988

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Equalizer - jakie macie ustawienia w fabrycznym radiu?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2023, 09:30:15 »
ja na orginalnym radiu w i30 2019r ale tym duzym dotykowym bez gps tylko android auto itd mam tak:

Oczywiście fader/balance na srodku
bass: Max
mid: +2
wysokie tony: Max

 w takim ustawieniu jakoś to gra, sprawdzane w sumie tylko przez applecarplay, a dodam, że wersje naglośnienia mam tą chyba najuboższą bo głośników wysokotonowych na desce pod szyba nie mam.

Na samym radiu tzn rmf itp. nie da sie z tego zestawu uzyskać dobrego brzmienia, gra tragicznie. Po bt puszczając muze z telefonu już dość ładnie gra, nawet mogę powiedzieć, że nie odstaje tak bardzo od seryjnego naglośnienia w octavii z 2017. Wiadomo wysokich tonów mniej tym bardziej, że nie ma glosników wysokotonowych. Bassu mam wrażenie, że delikatnie więcej. I co najważniejsze głośniki nie trzeszczą nawet przy max głośności, w octavi powiedzmy 3/4 już się nie da sluchać bo zaczynają "pierdzieć".


Ogolnie rozbierając drzwi auto fajne pod car audio, juz w serii dość ładnie wygłuszone drzwi. Ostatnio jak znajomy naglosnienie robił w octavii z 2017 włożyliśmy do i30 zestaw audiosystem r165 evo2, głośniki tylko przykręcone, zwrotnica w powietrzu i syczki zawiniete o klamke ale dzwiek petarda, bez porównania do orginału a to wszystko pod radiem to widocznie ma potencjał.