Autor Wątek: Czujniki ciśnienia w oponach  (Przeczytany 870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bronek988

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Czujniki ciśnienia w oponach
« dnia: 30 Sierpień 2023, 23:24:49 »
Witam, posiadam i30 pd z 2019r 1.4 kappa i mam chyba problem z czujnikami ciśnienia powietrza w oponach. Mam wersje ta bez czujników typowo w oponach tylko odczyt z czujnika abs. Ostatnimi czasy cały czas mi się wyświetla ze niskie ciśnienie a po sprawdzeniu wszędzie jednakowe. Błąd usuwam przyciskiem 30-40km nadal to samo. Felgi proste, zbieżność ok, 3 opony z jednego roku jedna o rok młodsza tak zostawił poprzedni właściciel. Myślicie ze może to być wina tej jednej opony nowszej? Czy usterka może wynikać z czegoś innego? Z góry dzięki za pomoc

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień 2023, 09:33:18 »
Sprawdz wysokość bieżnika opon, masz informacje w którym kole system widzi problem? Jak nie to mogę odczytać Ci błędy z systemu skanerem diagnostycznym. Kraków.

Offline Maximus79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2023, 08:33:16 »
Zmierz dokładnie ciśnienie w oponach i we wszystkich zwiększ ciśnienie o np 0.2 bar.
Możliwe, że ciśnieniomierz którym sprawdzasz ciśnienie zaniża wskazania i stąd problem z pojawiającym się komunikatem. Każdy układ ma ustawione min i max wartości dla ciśnienia w oponach.

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2023, 12:47:01 »
Witam. Mam w oponach czujniki TPMS. Komputer na wszystkich kołach pokazuje takie samo ciśnienie (trochę za niskie, bo zrobiło się nagle zimno) 2.0 bara, ale na jednym kole sygnalizuje spadek (pomimo takie samej wartości jak na pozostałych!)  i pali się kontrolka ciśnienia w oponach. Opona w tym kole nie ugina się bardziej niż w pozostałych i wygląda, że wszystko z kołem jest ok. Co może być przyczyną ?

Offline bronek988

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Czujniki ciśnienia w oponach
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2023, 12:08:40 »
No czułe dziadostwo, różnica jednej opony z tyłu 1.6mm na wysokości bieżnika i przez to wywalał błąd. Kupione 4 nowe zimowe zrobione juz 800km na nich i ani razu nie wyskoczył