Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opini  (Przeczytany 15378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waldi

  • Gość
siemka.

kiedys slyszalem opinie na remat wielosezonowek ze to co jest do wszystkiego jest do niczego

cztalem w gazecie motoryzacyjnej test wielosezonowych i sezonowych i w tym rankingu lepiej wypadaky sezonowe. ale autem testowym byl duzy szybki samochod.

ostatnio w tej samej gazecie czytam test tym razem dokladny jak takie opony zachowuja sie w roznych autach i wynik bardzo pozytywny w malych autach miejskich takich wlasnie jak atos, i10. i wlasnie do takich wozidel sa polecane

a co wy sadzicie. zastanawiam sie nad ta inwestycja.

jezdze 70% w miescie, na trasie zgodnie z przepisami ale zawsze maksymalna predkoscia, deszcz, snieg, chlapa, zima, lato w kazdych warunkach.

moze ktos ma doswiadczenie?

edycja tytułu, tekla
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:11:31 przez Brt »

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2012, 22:48:35 »
Takie gazety są jak sprzedajne k*.
Producent zapłacił, producent ma.
Cytat: "Waldi"
kiedys slyszalem opinie na remat wielosezonowek ze to co jest do wszystkiego jest do niczego

Zdaj się na intuicję.

Vanitum

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2012, 15:24:55 »
Jakby wielosezonowe były takie dobre, to nie produkowano by tyle rodzajów opon sezonowych.
Poza tym sezonowe opony różnią się głównie mieszanką gumy z których są wykonane. opony letnie "twardnieją" w niskich temperaturach i nie maja przyczepności, a zimowe z kolei bardzo szybko się zużywają latem. Osobiście nie miałbym zaufania do czegoś co jest po środku bo ani nie trzymałoby latem, ani zimą.

Poza tym jeżeli chodzi o atosa, to z doświadczenia wiem, że trzeba pilnować opon. To auto nie ma wielkiej mocy, nie rozwija prędkości ponaddźwiękowych, ani nie jest jakimś specjalnym kolosem. Ale mimo to bardzo lubi gubić przyczepność na lodzie czy deszczu, jak się ma słabe opony. Winę za to ponosi niedociążony przód samochodu.

potom

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2012, 19:56:49 »
znajomy miał takie w tico po 5 latach wyglądały jak nowe on był zachwycony a dla mnie to porażka co to za guma?

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2012, 08:32:28 »
po zastanowieniu sie, wielosezonowe mozna kupic zonie albo dziadkowi do tico czy innego malucha kiedy po miescie przemieszcza sie czterdziestka, do sklepu czy przedszkola.

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2012, 12:19:42 »
Chyba teściowej :D

legenda

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2012, 10:48:54 »
Coś co jest 100% pewne to wielosezonowe jednak przez lato stawiają większy opór tarcia co powoduje większe zużycie paliwa. Moim zdaniem lesze są sezonówki a jeśli chcemy na nich przyoszczędzić to po postu kupić drugi komplet felg i nie musimy wydawać na przekładkę ino pozostaje przełożenie i wyrównanie ciśnienia  ;-)

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec 2012, 21:50:26 »
szczegolnie ze na wulkanizacji zmiana opon to 80zl, pewnie za chwile bedzie 90, a na nastepne lato 100

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2012, 22:00:13 »
Gdzie tak drogo? Na śląsku w zależności od średnicy koła. 12'' 10zł. Z czego jedno zapasowe, więc wymieniając 3 - 30zł.
Ale z felgami jest wygoda. Nie trzeba stać w kolejkach. Ja za swoje dałem 120zł + przesyłka.
Tak, jak kolega wyżej pisał...trzeba tylko pamiętać o ciśnieniu...i raz na dwa lata wyważyć.

legenda

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec 2012, 12:51:03 »
U mnie w okolicy w zeszłym roku skasował mnie wulkanizator 75zł oczywiście mi powymieniał że 45 przekładka 10 odważniki i wymiana 4 zaworów bo tak powinno się robić zawsze  każdy po 5 zł  :roll:

Teraz przy przekładce na letnie 55zł u innego speca więc różnica jest.
wszystko zależy gdzie robią i jak lub jak wykorzystują to że się ludzi nie znają  :roll:

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec 2012, 22:49:56 »
u mnie sa 2 typy wulkanizatorow
dobrzy i partacze

dobrzy trzymaja cene, partacze robia tanio, czesto nawet odwaznikow nie zakladaja :D

tak sobie licze
komplet felg na allegro z przesylka 200zl, przekladka 80zl, najwczesniej po roku zwraca sie.
oponki raz na jakis czas trzeba wywazyc i przyda sie tez gumy sciagnac ze stalli zeby costam - tak czytalem
dodatkowo widze na wulkanizacje przyjezdzaja typy co sruby nie moga odkrecic, albo nie radza sobie z lewarkiem, boje sie ze ja tez do nich dolacze :D

lolo

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Czerwiec 2012, 10:52:58 »
Chyba nie jeździliście na dobrych oponach wielosezonowych. Bez patrzenia na opony nie zauważyliście by różnicy między jazdą na średnich zimówkach w zimie, lub średnich letnich w lecie, a dobrymi oponami uniwersalnymi.

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwiec 2012, 12:45:26 »
dobre - drogie

a my tutaj rozwazamy klase przyziemna ;) a nie komplet opon drozszy od silnika :D:D:D

lolo

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Czerwiec 2012, 08:05:40 »
Komplet dobrych opon uniwersalnych i tak jest tańszy od 2 kompletów nędznych opon sezonowych (dużo tańszy uwzględniając brak sezonowych wymian).
A w ogóle jaka jest różnica miedzy 4 tanimi, a dobrymi oponami w rozmiarze do Atosa? 200zł? Co to jest przy rocznych kosztach paliwa i ubezpieczenia.

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Opony wielosezonowe do małego samochodu - opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Czerwiec 2012, 09:54:53 »
A kto powiedział, że jeździmy na nędznych sezonowych?
Trzeba mieć jaja, żeby jeździć zimą Atosem na uniwersalnych oponach...biorąc pod uwagę, że przy tej szerokości opony najchętniej jeździłbym w łańcuchach ;D