Autor Wątek: Metaliczny dźwięk  (Przeczytany 673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pomykacz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Metaliczny dźwięk
« dnia: 24 Sierpień 2023, 05:40:50 »
Witam , od roku bujam się z niby małym ale mocno irytującym problemem. Podczas skrętu w prawo (najczęściej na rondach) przy małych prędkościach z lewej strony wydobywa się taki metaliczny zgrzyt z okolic koła lub amora. Przy każdym dodaniu gazu lub nierówności (ale tylko podczas skrętu w prawo) ten dźwięk się powtarza głośniej lub ciszej , jakby coś obcierało. ASO oczywiście najpierw nic nie słyszało , później jak już łopatologicznie wykazałem ów dźwięk , to było Panie to na tydzień trzeba zostawić samochód żeby to namierzyć, 3 inne niezależne serwisy też poległy. Coś tam przesmarowali, posprawdzali , wszystko ma Pan sztywne i jest ok ,ale oczywiście dźwięku nie wyeliminowano. Może ktoś miał podobną sytuację i jakoś znalazł chochlika bo mnie to już do szału doprowadza . Taki metaliczny dźwięk jakby coś w pewnym nachyleniu karoserii powodowało obcieranie , najwięcej jeśli dodam gazu, jak również przy nierównościach przy skręcie na drodze. w drugą stronę jak skręcam cisza jak makiem zasiał. Pozdrawiam

piejar

  • Gość
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2023, 09:04:55 »
Na kolumnach McPherson są u góry łożyska które mogą wydawać dźwięki/trzaski kiedy skręcasz co świadczy o ich przycieranie. Jeżeli to jest w pozycji skrajnej to trzeba skręcić na max koła w prawo wleźć pod auto i zobaczyć co tam się zbliża do czego. Najlepiej jak ktoś buja autem.  To pewno jest nieznaczacy drobiazg/niuans może jakaś osłona blaszana jest odgięta albo nadkole i w sytuacji skrajnej ociera. Jeżeli to jest TYLKO w dynamicznym skręcie to wtedy zawieszenie/amory są ugięte i coś ociera. Takie coś trudno wywołać gdy stoisz. A to się dzieje również przy powolnej jeździe?

Offline Pomykacz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2023, 09:24:31 »
no najczęściej właśnie przy małej prędkości gdy dojeżdżam do jakiegoś ronda, ostrego skrętu , gdy w tym momencie auto wpadnie na jakąś nierówność podczas tego manewru , lub jeśli w trakcie  dodam gazu powodując ruchy na silniku, ale też gdy się swobodnie toczy bez dodawania gazu w skręcie i wpadnie na nierówność. Przy większych prędkościach nic nie słychać ale też wtedy nie jest chyba aż tak mocno skręcona kolumna jak w ostrzejszych zakrętach. obstawiałem też mocowanie kolumny od góry ale dokopałem się do śrub i niby wszystko jest ok.

Offline Pomykacz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2023, 09:26:31 »
skręcałem również koła do pozycji maksymalnej i bujałem samochodem , ale żadnych dźwięków.

Offline Pomykacz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2023, 11:43:20 »
gdzieś znalazłem post o podobnym problemie , tylko że w odwrotnej konfiguracji niż moja, gość napisał że dokręcenie sanek wyleczyło problem, tylko czy ktoś się orientuje czy da się to zrobić bez kanału?

piejar

  • Gość
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień 2023, 11:52:14 »
Sanki czy rama pomocnicza? Nowsze i30 nie miały ramy pomocniczej ja ją mam ale auto z 2008

Offline Pomykacz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień 2023, 15:02:08 »
Nie mo.w.poscie było wyraznie napisane sanki, ale teraz to sam już nie wiem

Offline Zatarra

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2024, 11:49:21 »
Haj.

Czy problem udało się namierzyć i rozwiązać?

Z

Offline elektron1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Metaliczny dźwięk
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2024, 16:25:50 »
Witam Wszystkich
Też borykam się z piskiem tylko u mnie przy skręcie w lewo.Wkurza mnie to też,bo nie wiem własnie czy to łożysko na mcpersonie czy może cos ze wspomaganiem.Pytałem mechaników to też "gdybaja" i każa czekac aż samo pokaże. I tak narazie jeżdze i czekam
Pozdrawiam