Autor Wątek: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?  (Przeczytany 937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Sierpień 2023, 16:15:22 »
Przeskanowałem brak błędów. Poza tym odczytuje tylko 13/53 modułów. Użyłem car scanner. Warto kupić wersję Pro? 40 to nie majątek na wersję dożywotnią ale co to wniesie?

piejar

  • Gość
Odp: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Sierpień 2023, 16:55:27 »
Nic nie wniesie. Jeżeli chcesz coś wiedzieć to obserwuj parametry na wykresach. Np ciśnienie paliwa zadane i rzeczywiste. Jeżeli szarpie z powodu filterka to znaczy że paliwa musiałoby brakować i ciśnienie musiałoby spadać. Jeżeli problem po stronie powietrza oglądaj położenie EGR zadane i rzeczywiste, przepływ powietrza, ciśnienie powietrza itp. Używaj wykresów bo wartości chwilowe nic ci nie powiedza

piejar

  • Gość
Odp: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sierpień 2023, 17:20:40 »

piejar

  • Gość
Odp: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sierpień 2023, 17:29:02 »
A tu te małe hopki to falowanie teraz, które jest praktycznie niezauważalne
https://drive.google.com/file/d/12HZ01WQL4i65e1npAYc30qbtwQPWcW6h/view?usp=drivesdk

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Szarpanie, dławienie się przy jednostajnej jeździe?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Sierpień 2023, 18:31:09 »
Mi dziś właśnie rano było ok a zgasiłem i getz nie chciał zapalić. Ciężko odpalił jakby był zapowietrzony. Na benzynie przerywa i max 50 idzie ale na gazie wszystko ok.  Więc polecam sprawdzić pompę paliwa i owe sitko bo podobno zatyka się. U mnie w benzynie sitko niestety czyste ale pomp podleje po zapłonie trochę paliwa i tyle.
Pompę sam wymontowałem bo to kilka minut roboty jak się ma mały klucz oczkowy.