Forum > ix35 EL

Ciągłe wypalanie dpf 1.7crdi

<< < (2/2)

HUIX35:
Mam podobny problem z dpf jak jeździłem do pracy 35 km w jedna stronę nie wiedziałem co to dpf i nie wiedziałem kiedy on się wypala.  Stan oleju od wymiany do wymiana nie ulegał zmianie zero problemów. Obecnie jeżdżę 5 kilometrów silnik nie zawsze łapie temperaturę. Miesiąc temu sprawdziłem stan oleju a tam 5 mm ponad stan a olej wymieniany trzy miesiące temu przejechane ok 2000 km olej Shel helix 5/w30 ect3 kupiłem sam w sklepie i sam wymieniałem cały czas jazda na tym samy oleju. pojechałem do majstrów stwierdzili że to zapchany dpf koszt czyszczenia - regeneracji 1200 zł. Postanowiłem uzyć specyfiki firmy K2 do czyszczenia dpf. Wymieniłem olej zastosowałem specyfik K2 dodałem do paliwa środek liqui moly do czyszczenia dpf . Oczywiście tankuje dobry olej  na BP. Pojechałem do majstra który zastosował wypalanie dpf na postoju wypalał się 12 minut. Stwierdził że filtr OK. Po tym wszystkim sam sprawdziłem programem Auto Com różnicę ciśnień oczywiście wcześniej wymontowałem czujnik ciśnień był czysty i przewody doprowadzajace tez były czyste Na wolnych obrotach było 7-8 mb na trzech tysiacach obrotów ok 50 mb, a więc w normie, dodam że jada na luzie i przed samy zatrzymaniem poniżej 20 km spalanie chwilowe wskakuje prawie na 3.5 l. Po zatrzymaniu na pracujacym silniku mierzyłem temperaturę sondy i powierzchni dpf pokazuje ok 120 - 130" . I Co Wy na TO. Na razie oleju nie przybywa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej