Autor Wątek: [Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył  (Przeczytany 6361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« dnia: 07 Maj 2012, 19:31:41 »
Nie jest to nowa sprawa dla mnie ale korzystając z okazji że siedzę przy kompie  to opiszę mój problem.
Zimą jak pomagałem sąsiadom wyciągając ich z zasp zauważyłem że nie mam żadnego ucha - zaczepu do holowania z tyłu Santka i musiałem korzystać z przednich zaczepów.
Dodam że mam zamontowany hak holowniczy ale końcówkę mam w bagażniku (przykręcana - nie automat) więc z niego  nie mogłem skorzystać.
O ile wiem to chyba wszystkie samochody są wyposażone w takie ucho stałe lub przykręcane (pod zaślepką w zderzaku) czy jest możliwe że mechanik który montował mi hak usunął ten zaczep?? W którym miejscu powinien być zlokalizowany jeśli takowy był

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2012, 20:26:19 »
Nie wiem jak u innych Kolegów ja mam dwa "ucha" z tyłu pod zderzakiem, przyspawane fabrycznie do podłużnic na wysokości środka przeciwmgielnych w zderzaku (z przodu zresztą też są dwa).

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2012, 20:33:40 »
Z przodu też mam 2 a z tyłu do podłużnic mam przykręcony hak, muszę zerknąć może gdzieś pod mocowaniem haka są te uszy, ale zaglądałem tam i nie zwróciłem uwagi, teraz przynajmniej wiem gdzie ich szukać

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2012, 23:12:55 »
Kolego właśnie niedawno montowałem hak i niestety jest on montowany w miejsca w których są przykręcone uchwyty do holowania jak z prawej tak i z lewej strony i niestety przy montażu haka musza być usunięte a w ich miejsce montuje się hak inaczej wykorzystuje sie otwory na śruby mocujące hak. W podłużnicach są tylko otwory na śruby a nakrętki są spawane do belki tylnego zderzaka która wchodzi w podłużnicę i jest to skręcane.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2012, 17:32:47 »
Tak też się domyślałem, normalnie były by gdzieś widoczne a tu nic a nie miałem potrzeby ich szukać zanim hak montowałem, poza tym robiłem to 2 tygodnie po kupnie Santka więc za bardzo nie było okazji.
Dzięki

mafiok

  • Gość
[Santa Fe SM] Ucho do holowania - tył
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2012, 08:39:29 »
ciekawe, bo ja mam ucho z tyłu po lewej stronie, bez haka.