Autor Wątek: Wymiana radia/navi  (Przeczytany 625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanek123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Wymiana radia/navi
« dnia: 15 Sierpień 2023, 23:36:55 »
Cześć.

W niedalekiej przyszłości planuję wymienić obecne radio/navi na coś nowego. Ostatnio zdałem sobie sprawę, że nie mam oryginalnego radia, tylko "dedykowane" radio/navi Cusptech HY040 z Androidem 4.4.2. Będę je zmieniać z kilku powodów, m.in. przez brak aktualizacji systemu (niby można przejść na 5.1.1, ale wtedy już zupełnie nie da rady), brak aktualizacji aplikacji, długi czas włączania urządzenia i aplikacji, oraz ogólny brak responsywności (CPU Rockchip RK3188 i 1GB RAM). Przeglądam Internet w poszukiwaniu informacji i pomyślałem, że dopytam tutaj.

1. Czy ktoś z was zmieniał w swoim i40 radio/navi?

2. Lepiej wybrać znaną markę z autorskim systemem i wsparciem dla Android Auto/Car Play (Alpine, Kenwood, Pioneer, Sony), czy pójść w stronę "chińczyków premium" (Joying, Ownice, Teyes) z Androidem 10/12, DSP i również wsparciem dla Android Auto/Car Play?
Z opinii przeczytanych w Internecie radio/navi znanych marek potrafią poprawić brzmienie podstawowego systemu audio bez zmiany głośników, ale AA tylko po kablu. Jednak wolałbym Androida, bo dochodzi instalowanie aplikacji, zdecydowanie większa konfigurowalność i AA bezprzewodowo. Za pomocą bypass i zewnętrznego DSP też można wpłynąć na dźwięk.

3. Zastanawiam się czy kupić dopasowaną ramkę i zamontować uniwersalne radio/navi 7" wybranego producenta, czy może Teyes CC3 9" z już przygotowaną ramką do większego rozmiaru urządzenia? Ewentualnie jeszcze większy ekran jak np. Joying 11.6", ale tutaj najpierw musiałbym zrobić pomiary czy się zmieści (a jeśli tak, pseudoramkę można wtedy spróbować wydrukować w 3D).

4. Z wiązki za radiem/navi wychodzą 3 wtyczki - antenowa, 18pin i 24pin. Domyślam się, że nowego radia/navi nie podłączę tylko tymi trzema wtyczkami i potrzebna będzie dodatkowa wiązka z wyprowadzeniami/rozdzielaczami. Wystarczy ta co przyjdzie z radiem/navi, czy trzeba zainwestować w dodatkową wiązkę z dekoderem canbus?

5. Czy to jest wtyczka do podłączenia oryginalnej kamery cofania (sedan, znalazłem w klapie)?


6. Co to za wtyczka 3pin, która jest za radiem?


Dodatkowe pytanie:
7. Co to za wtyczka? Schowana jest poniżej panelu.


Dziękuję. Liczę na pomoc.