Autor Wątek: Kompatybilność systemów multimedialnych.  (Przeczytany 2847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Kompatybilność systemów multimedialnych.
« dnia: 07 Sierpień 2023, 08:54:52 »
Cześć czy w ramach danego modelu np i30 2019 systemy multimedialne są kompatybilne? Mam samo radio z wersji classis plus a chciałbym kupić i zamontować ten z android auto np z wersji go plus . Czy one są kompatybilne i wystarczy wypiąć aktualną i wpiąć nową czy trzeba kombinować z wtyczkami?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2023, 13:10:37 »
Wszystko jest wyjaśnione w tematach o radiu założonych wcześniej.
Generalnie samo radio pasuje. W wersji podstawowej i30 nie ma anteny do GPS, więc musisz podłączyć to inaczej, ale to jest pikuś. Największym problemem jest panel z kratkami nawiewu, który znajduje się pod radiem. W podstawowej wersji radia nie ma nawigacji, więc nie ma też miejsca na kartę SD z mapami, podczas gdy radio z nawigacją ma slot na kartę SD właśnie w tym panelu. Zatem oprócz radia, musiałbyś jeszcze dokupić panel.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2023, 21:00:12 »
Ja nie chcę wersji z nawigacją tylko duży dotykowy wyświetlacz z android auto i apple car on nie ma nawigacji a z nawi korzystam przez telefon. Mam taki w i30 z 2021.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień 2023, 10:08:55 »
Nie wiem które radio ma AndroidAuto i CarPlay. Takie jak na zdjęciu poniżej? Po kształcie sądząc, powinno pasować bez problemu.

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2023, 17:43:16 »
Dokładnie o to chodzi. Pytanie jak z wtyczkami.To z AA obsługuje dodatkowo kamerę cofania.
Czyli powinno pasować 1:1?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2023, 19:53:28 »
Kamerę chyba podpinasz pod osobne gniazdo w radiu. Jeśli jej nie masz, po prostu zostawisz puste gniazdo. Kostka/wtyczka (właściwie to dwie)/wiązka powinna pasować.

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2023, 22:32:01 »
Cześć czy w ramach danego modelu np i30 2019 systemy multimedialne są kompatybilne? Mam samo radio z wersji classis plus a chciałbym kupić i zamontować ten z android auto np z wersji go plus . Czy one są kompatybilne i wystarczy wypiąć aktualną i wpiąć nową czy trzeba kombinować z wtyczkami?
Cześć, mam pytanie. Jakie masz gniazda i wtyczki do radia? Możesz zrobić zdjęcie?

Temat mnie ciekawi ponieważ mam Radio Audio compact bez wyświetlacza dużego i AA.
Czy potrzebujesz przejściówki do wtyczek?
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2023, 22:43:07 przez dar!usz »

Offline Tomky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2023, 08:37:48 »
Cześć, mam pytanie. Jakie masz gniazda i wtyczki do radia? Możesz zrobić zdjęcie?

Temat mnie ciekawi ponieważ mam Radio Audio compact bez wyświetlacza dużego i AA.
Czy potrzebujesz przejściówki do wtyczek?
Nie mam zdemontowanego radia dlatego nie mogę zrobić fotki. Stąd też pytanie na forum aby nie demontować nie mając pewności że pasuje 1:1.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpień 2023, 11:28:22 »
Oj panowie... wszystkie zdjęcia i opisy wtyczek są już na forum. Szukanie nie boli, można śmiało spróbować.

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień 2023, 22:13:25 »
Poszukałem na forum. Znalazłem to:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,11790.msg106815.html#msg106815
ale to nie opisuje wymiany z wersji radia Audio Compact (bieda radio) w i30 po lifcie 2022.
u mnie radio właśnie takie. Nie znalazłem opisu wymiany na radio z Anroidem

Offline kahajoe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień 2023, 23:00:41 »
Poszukałem na forum. Znalazłem to:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,11790.msg106815.html#msg106815
ale to nie opisuje wymiany z wersji radia Audio Compact (bieda radio) w i30 po lifcie 2022.
u mnie radio właśnie takie. Nie znalazłem opisu wymiany na radio z Anroidem

Kupujesz radio Android do i30 np. takie tutaj:
https://autonawigacje.pl/pl/p/RADIO-NAWIGACJA-HYUNDAI-I30-III-2017-ANDROID/51710

Prosisz o przejściówkę KK1, albo przesyłasz im schemat wtyczki radia, dobiorą przejściówkę

Do montażu trzeba przełożyć dwa oryginalne mocowania do radia Android, ja musiałem je lekko podgiąć i w mocowaniu radia Android wywiercić jedną dziurę dodatkowo, więc jest trochę roboty z tym, ale warto
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2023, 23:08:43 przez kahajoe »

Offline kahajoe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sierpień 2023, 23:23:38 »
Tak to wygląda  :D

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpień 2023, 12:01:56 »
Wygląda super. Czy funkcjonalność jest pełna?
Czy działa DAB, FM, czy dodaje się antenę GPS, czy działa Bluetooth, czy działa pdgłaszanie i funkcje z kierownicy, czy dołączyłeś kamerę. Czy dziala szybko. Czy się nie zwiesza? Czy działa z pendrajwami włożonymi do usb. Dużo pytań ;-)

Offline stiopa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpień 2023, 13:23:48 »

Offline kahajoe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpień 2023, 15:09:02 »
Wygląda super. Czy funkcjonalność jest pełna?
Czy działa DAB, FM, czy dodaje się antenę GPS, czy działa Bluetooth, czy działa pdgłaszanie i funkcje z kierownicy, czy dołączyłeś kamerę. Czy dziala szybko. Czy się nie zwiesza? Czy działa z pendrajwami włożonymi do usb. Dużo pytań ;-)
- FM działa, ale czułość jest mniejsza niż fabrycznego radia, szybciej gubi zasięg
- Do DAB trzeba dokupić dongla na USB z dodatkową anteną , nie wiem nie próbowałem,
- Antena GPS jest w zestawie podlepiasz ją pod deską rozdzielczą, tak samo antena LTE
- Bluetooth działa, mikrofon jest w tablecie, czułość mikrofonu gorsza niż zestasu fabrycznego, ale można z tym żyć,
- funkcje z kierownicy działają, przypisuje się przyciski z kierownicy w opcjach tabletu,
- kamery nie dołączałem, ale założyłem na tylnej szybie rejestrator i łączę go z tabletem po wifi, zawsze więcej widać,
-mam wersję 8/128G dział płynnie nie zawiesza się
- gniazdo USB fabryczne samochody działa,