Autor Wątek: Padające cewki i świece  (Przeczytany 490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyzman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Padające cewki i świece
« dnia: 06 Sierpień 2023, 13:47:45 »
Hej
Jestem użytkownikiem i30 SW z 2020 roku, silnik 1,5 TGDI w automacie. Generalnie jest OK: wygodny, dynamiczny. Ale już trzeci raz mam problem z silnikiem.
Luty 2022: podczas mocnego dodawania gazu przy wyprzedzaniu zapala się kontrolka silnika, auto zaczyna zamulać, automat głupieje. Muszę się zatrzymać, wyłączyć silnik, odczekać i odpalić znowu. Jest OK do kolejnego "gazowania". Serwis stwierdził awarię jednej z cewek. Wymieniono.
Kwiecień 2023: objaw identyczny co rok temu. Serwis stwierdził awarię świecy. Wymieniono.
Lipiec 2023: objaw identyczny. Awaria cewki i świecy. Innych niż te wymienione wcześniej. Wymieniono.
Nie ukrywam, że się już zirytowałem. Napisałem do HMP, czy pochylą się nad moim autem, bo jest niepewne i nie wzbudza mojego zaufanie i wymienią mi resztę części. No niestety nie, bo regulamin gwarancji... bla bla bla.
I teraz mam pytanie: czy ktoś miał już podobny problem, czy tylko mnie to dopada?
Pozdrawiam

piejar

  • Gość
Odp: Padające cewki i świece
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2023, 17:31:24 »
Ale Hyundai chyba daje 5 lat gwarancji?  To skoro wymiana świec (mat eksploatacyjny?)  nic nie daje niech wymienią inne elementy

Offline Dyzman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Padające cewki i świece
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2023, 19:16:22 »
No wymiana daje, bo padają następne, nie te co już wymienili. Tylko w tej chwili nie ufam autu, bo ciekaw jestem, kiedy padną następne. Oby nie...