Autor Wątek: Jak rozebrać tylna klapę i schowek środkowy na podszybiu?  (Przeczytany 804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bit1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Chce sobie zamontować kamere cofania w związku z tym mam pytanie:
1. Na srodku podszybia mam zaślepkę w miejscu gdzie niektórzy mają schowek. Jak zdemontować ta zaślepkę wsadzić coś w rant i podważyć czy trzeba demontować cały panel środkowy i wtedy uzyskam dostęp?
2. Jak ściągnąć plastiki wewnętrzne  z klapy tylnej? Są tam dwie śruby na wierzchu ale po ich odkręceniu i tak wszystko się trzyma? Coś tak jeszcze trzyma czy szarpać trzeba aż wyjdzie?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Jak rozebrać tylna klapę i schowek środkowy na podszybiu?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2023, 08:15:58 »
Zależy jeszcze od miejsca produkcji autka, ale rocznikowo patrzac to zaślepka środkowego schowka będzie u Ciebie przykręcona z tego co pamietam 6scioma śrubkami.. wiec trzeba ściągnąć cały panel centralny zespolony z nawiewanie, panelem klimy i osłaniający radio… Ten panel centralny trzyma się na kilkunastu zatrzaskach najlepiej zaczynać od dołu w miejscu przy popielniczce.

Co do osłony tylnej klapy to w i30cw trzeba odkręcić te dwie śrubki wyjąc wypełnienie wnęki miejsca do wkładania ręki do zamknięcia bagażnika i reszta to z 10zatrzaskow w różnych miejscach - czaczynaj od szyby bo z tego co pamietam obudowa ta jest w okol zamka klapy i tylko zaczynajac od szyby da się ominąć demontaż zamka.

Offline Bit1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak rozebrać tylna klapę i schowek środkowy na podszybiu?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2023, 09:45:20 »
Dziękuję za odpowiedź.

Schowek środkowy na razie odpuściłem.

Zabrałem się za tylną klapę, rzeczywiście ten największy plastik trzyma się mocno na 10 "wciskach" i można go zdemontować na początku.
Bocznych plastików nie da się zdemontować bez ściągnięcia górnego plastiku (tego za 3 światłem stop) ponieważ zasłania on śruby którymi boki są przykręcone.

Zrobiłem zdjęcia klapy i plastików może się komuś przyda.

Potem na forum znalazłem jeszcze temat http://hyundaiklub.pl/index.php?topic=15615.0 gdzie jest filmik z demontażu elementów klapy z nowszego modelu ale wszystko jest analogiczne jak w starym.

Dzięki za pomoc