Autor Wątek: [i20 PB] i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi  (Przeczytany 1620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« dnia: 28 Lipiec 2023, 11:10:00 »
Witam
W czerwcu w moim Hyundaiu i20 pojawił się problem. Nie dało się zamknąć auta ani kluczykiem ani pilotem. Świeciły się kierunkowskazy jednak samochód nie zamykał się. Podjechałam do najbliższego mechanika, powiedzieli że jakiś tam plastik się wyłamał, rozebrali drzwi i problem został naprawiony. Wybaczcie za brak fachowych określeń ale nie znam się🙈
Teraz pojawiają się kolejne problemy. Tylne drzwi nie otwierają się od środka. Jednego dnia padły lewe, następnego prawe. Nie da się też zablokować drzwi przednich przełącznikiem blokady, który jest przy klamce - przełącznik zmienia pozycję we wszystkich 4 drzwiach lecz jednorazowe pociągnięcie klamki normalnie otwiera drzwi przednie prawe i lewe bo z tyłu oczywiście tak jak pisałam, nie otwierają się wcale.

Dodam, że pierwsze problemy zaczęły się gdy wysiadając z auta jednocześnie wcisnęłam klamkę oraz przycisk blokady drzwi. Ostatnio zrobiłam to samo i znowu problemy.
Czy auto mogło „zwariować” bo jednocześnie dostało sygnał otwierania i blokady? Wybaczcie głupie pytania ale kompletnie się nie znam. Wróciłam do mechanika, który usunął pierwszą usterkę i powiedział, że być może siada centralny zamek i trzeba szukać elektryka. Ktoś może coś doradzić? Czy to duże koszty? Mam nagrania z pierwszej usterki jak to dokładnie wyglądało ale nie chce zaśmiecać forum chyba, że ktoś byłby chętny zgłębić temat a może niezbyt zrozumiale to opisałam.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2023, 11:13:24 przez axnxkxax »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2023, 20:17:03 »
To drzwi też nie działają dobrze jak zamykasz ręcznie czy kluczykiem wszystkie po kolei drzwi. Bo wtedy nie ma nic do tego centralny. I trzeba szukać w drzwiach.

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2023, 14:01:03 »
To drzwi też nie działają dobrze jak zamykasz ręcznie czy kluczykiem wszystkie po kolei drzwi. Bo wtedy nie ma nic do tego centralny. I trzeba szukać w drzwiach.
Niezupełnie rozumiem co masz na myśli… problem z zamykaniem zewnętrznym został rozwiązany tak jak to opisałam. Działa zarówno pilot jak i klucz.  Teraz jest problem taki, że tylne drzwi nie reagują na klamkę od środka a także nie działa węwnetrzna blokada drzwi (przycisk przy klamce)

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2023, 18:00:50 »
To drzwi też nie działają dobrze jak zamykasz ręcznie czy kluczykiem wszystkie po kolei drzwi. Bo wtedy nie ma nic do tego centralny. I trzeba szukać w drzwiach.

Wrzuciłam nagranie jak to obecnie wygląda i w czym jest problem

https://youtube.com/shorts/wFDlRbBP-cs?si=2fu4Lc25ZCmy0sT5

Pociągnięcie klamki nie powinno otwierać drzwi bez uprzedniego zwolnienia przycisku blokady a z tyłu drzwi w ogóle nie otwierają się, przycisk blokady nie zamyka zamków 🙈
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2023, 18:07:03 przez axnxkxax »

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2023, 14:30:51 »
Czy naprawdę nikt nie ma pojęcia w tym temacie? Czy mechanik mógł zepsuć mechanizm blokady drzwi naprawiając poprzednią usterkę?😕

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: i20 problem z zamkami w drzwiach oraz blokadą drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2023, 19:21:03 »
W takiej sytuacji najlepiej rozebrać bok drzwi i zobaczyć dlaczego dźwigienki nie otwierają drzwi. Bez tego będzie cięzkocoś wywnioskować i pewnie tak zrobił mechanik. A czemu tylne nie reagują to jak wyżej nie pownno nic się popsuć a jednak popsuło.
A może być głupia rzecz jak u mnie. Wymał się plastyk mały od blokady i drut co pociąga wyskoczył z klamki.