Autor Wątek: Zapocenie olejem przy wyjściu z filtra powietrza  (Przeczytany 580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Zapocenie olejem przy wyjściu z filtra powietrza
« dnia: 21 Lipiec 2023, 14:00:33 »
Witam , niedawno zakupiłem Hyundaia i30 1.4 tgdi , 2017 r. przebieg 73 tys km , auto w zasadzie do końca serwisowane w serwisie . Zrobiłem trasę Ok 1300km i zauważyłem zapocenie olejem przy rurze która dochodzi do filtra powietrza , na łączeniu z obudową . Sam filtr suchu ładny , oleju nie zauważyłem żeby ubyło ,ale martwi mnie teno olej w tym miejscu , przy takim przebiegu ?  Nie wiem czy to odma nie filtruje?

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: Zapocenie olejem przy wyjściu z filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2023, 16:43:08 »
Tam jest nawet taka dziurka zrobiona żeby olej skapywał w konkretne miejsce,
tego oleju masz może ze dwie kropelki, raczej jest normalne o ile nie jest tego dużo

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Zapocenie olejem przy wyjściu z filtra powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2023, 13:22:14 »
Miejsce żeby skapywał? Gdzie? Na drogę? Raczej nie jest to normalne, że są dziurki aby olej skapywał, zresztą jeżeli jest dziurka za filtrem to też zaciąga tam powietrze. Pokaż zdjęcie tej dziurki

piejar

  • Gość
Odp: Zapocenie olejem przy wyjściu z filtra powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2023, 16:21:36 »
Zobacz czy Ci nie rozdmuchuje oleju przez jakąś dziurkę w układzie dolotowym ale za turbo. Tam jest nadciśnienie nawet ponad 1 bar a i olej z odmy czy turbo może leciutko się przedostawac. Więc przy dziurce plus nadciśnienie możesz mieć zapocenie