Autor Wątek: Kompatybilność systemów multimedialnych.  (Przeczytany 17815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Kompatybilność systemów multimedialnych.
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Maj 2024, 21:56:20 »
Cześć Trochę czasu minęło od mojego wpisu o mojej przekładce.
Chce się podzielić obecną sytuacją. Coś z przejściówką jest nie do końca dobrze. Nie działa podświetlenie przycisków (tak jak pisałem) czasami też nie działa sterowanie z kierownicy. Jest to nie deterministyczne.
Aktualizacja.
Nowa przejściówka naprawiła bolączki.
Podświetlenie przycisków - działa, winny był przerwany kabel. Przyciski zaświecają się razem z innymi w kokpicie
Sterowanie z kierownicy - działa, winny był brak styku w pinach. Można regulować głośność, zmieniać stacje dzwonić, ect
DAB i FM - działa
USB - działa
AndroidAuto - działa, zastanawia mnie tylko dlaczego czasami nie da się wejść w mapę google z ikony mapy. Ale to raczej nie problem z podłączeniem
Kamera - nie działa i raczej nie będzie działać. Tak myślę. Nawet gdybym podpiął oryginalną

We wcześniejszych wersjach samochodu i radia z tego co zauważyłem na CAN pojawiała się informacja (ramka CANowska) o włączonym wstecznym biegu. Widoczne jest to na obrazku z REAR:OFF. Dlatego w i30 przed liftingiem wystarczy wpiąć kamerę i obraz jest na radiu.
Moje radio które włożyłem z AA ma podłączenie do CAN-M najprawdopodobniej na tym CAN nie ma takiej informacji. Tak więc podłączenie kamery do złączy radia nic nie daje (testowałem). We wcześniejszych wersjach i30 w Engineering Mode podczas włączenia wstecznego pojawia się REAR.ON. Stąd radio wie że ma się przełączyć w tryb wyświetlania obrazu.
W mojej wersji auta z radiem Audio Compact które wymieniłem ta informacja może być zamaskowana lub usunięta.

I teraz pytanie: może ktoś ma wiedzę informację że taką informację można włączyć wybierając odpowiedni mode?