Autor Wątek: Skrzynia automatyczna i jej regeneracja.  (Przeczytany 648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElDomixxx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Skrzynia automatyczna i jej regeneracja.
« dnia: 11 Lipiec 2023, 08:01:47 »
Cześć,
Byłem kiedyś właścicielem Tucsona 2.0 CRDI 140 km w automacie z 2007 roku, niestety bardzo krótko, ale zdążyłem to autko polubić, szczególnie za dużo miejsca w środku i wysoką pozycję za kierownicą, jazda nocą - bajka. Teraz szukam takiego samego lub podobnego.
Chciałbym natomiast zasięgnąć informacji o automatycznej skrzyni biegów. Większość sprzedawanych egzemplarzy ma grubo ponad 200 tyś. przelotu, a sprzedający w 90% nie są w stanie udokumentować, że w tym okresie wymieniany był olej w skrzyni. Tudzież nastawiam się, że po zakupie prędzej czy później prawdopodobnie będzie konieczność przeprowadzenia jej naprawy.  I tutaj pojawia się moje pytanie, czy jest możliwość określenia orientacyjnie kwoty jaką taka naprawa może pochłonąć ? Przy założeniu że padło na amen, kompleksowa regeneracja. Ktoś może już przez to przechodził ?

I druga sprawa - spalanie. Mój egzemplarz palił około 10l OL na 100 km, natomiast w internecie ludzie piszą o spalaniu rzędu 7-8l. Czy to skrzynia automatyczna tak zwiększa spalanie ? Czy może winą było to, że po pewnym czasie zapchał mi się DPF - oddałem go do czyszczenia, ale po tym długo już nim niestety nie pojeździłem i nie byłem w stanie tego zweryfikować.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Skrzynia automatyczna i jej regeneracja.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2023, 10:01:32 »
Witam.
Mam 2.0 crdi 113km w automacie 4x4 i co do spalania to jak jeździsz miasto, krótkie trasy to ciężko zejść poniżej 10l. Na trasie tak do 100/110  jest realnie osiągnąć te 7/75 litra. Przynajmniej tak jest w moim.
Ta skrzynia to już wiekowa konstrukcja (Mitsubishi) galanty,eklipsy itp.i ona niestety podbija spalanie. Co do kosztów regeneracji to nie wiem. Moja jeszcze daje radę.