Autor Wątek: Olej do manualnej skrzyni biegów  (Przeczytany 498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nkon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Olej do manualnej skrzyni biegów
« dnia: 03 Lipiec 2023, 20:23:54 »
Witam. Pacjent ix35 1.7 crdi , 2011 rok . Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów . Według instrukcji zalecany jest olej SAE 75w/85 gl-4. W internecie często polecają Ravenol MFT1 75w85 , jednak wyczytałem że ma on dwie klasy lepkości : GL4 i GL5. Czy to nie przeszkadza bym zalał nim moja skrzynie biegów ? Czy jednak szukać oleju z samym GL4?  A może jakiś inny olej polecacie ( w przystępnej cenie oczywiście )?
Dziękuję za rady i pomoc.

Offline HUIX35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: Olej do manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2023, 14:34:12 »
Zalałem u siebie ten olej na opakowaniu jest opis GL-4/5 im wyższa klasa  to powinien być lepszy olej.  Olej ma kolor  czerwony Butelka w korku ma wężyk ułatwiający zalanie nie trzeba żadnych lejków ani strzykawek, wchodzi 2 litry.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
Odp: Olej do manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2023, 18:34:00 »
Jak jest w instrukcji GL4 lepiej nie lać tego GL5. Sam do getza kupiłem niedrogiego Venola GL4/ 5 i skrzynia działa idealnie jaka hyundaia.

Offline nkon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Olej do manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2023, 23:27:20 »
Dzięki za odpowiedzi. Wybrałem jednak inny olej przekładniowy : Penrite ProGear 75w85 GL4+. Zastanawia mnie jednak czy wymiana oleju przekładniowego pomoże mi w moim problemie: pierwszy i wsteczny bieg ciężko wchodzą, wsteczny że zgrzytem. Zdarza się to dosyć często . I to moje pytanie bez zakładania kolejnego tematu czy ta wymiana może pomóc na mój problem . Auto 137 tys przebiegu.