Autor Wątek: [ix35 EL] Przed odbiorem ix35  (Przeczytany 13330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mturku_80

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« dnia: 07 Maj 2012, 12:49:25 »
Witam, na co zwrocic uwage przy odbiorze ix35 z salonu? Za tydzien ide odebrac i chcialbym juz spytac doswiadczonych osob na co zwracac uwage i gdzie cos sprawdzic , co moze niewidac na pierwszy rzut oka a jest jakims nie dociagnieciem w produkcji. A takze ogolnie co sie sprawdza odbierajac nowe auto. Jest to moje pierwsze auto i nie bardzo mam w tym doswiadczenie.
Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Rybka&Wieprz

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2012, 14:22:00 »
Zwróć uwage na siebie, żeby sie dobrze prezentować za kierownicą :mrgreen:

Ja na nic nie zwracałem uwagi i jak do tej pory wszystko OK!!!
Nie słyszałem na forum pogłosek jakoby były jakieś ukryte wady wykrywalne przy odbiorze...

Pan w salonie karze oszczedzac autko przez chyba 1000km według instrukcji "docierania" i zaproponuje nieobowiązkową wymianę oleju bodajże po 2000km..

Mozesz poprosić o uzbrojenie alarmu, bo w moim przypadku był nie uzbrojony.
Można także poprosic o ustawienie funcji automatycznego zatrzaskiwania sie auta po ruszeniu powyżej 20/h.

Wiecej nie pamiętam!!!

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2012, 15:00:27 »
dobre, dobre, weź miernika lakieru, bo może jakiś odnowiony zechcą Tobie wcisnąć :)

jeżeli to jest Comfort, lub wyższa opcja, to możesz poprosić o sparowanie telefonu z autem, jeżeli masz orurowanie z przodu, to pamiętaj o wożeniu ze sobą homologacji na tą rurkę.

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2012, 16:39:13 »
Cytat: "Zibi"
dobre, dobre, weź miernika lakieru, bo może jakiś odnowiony zechcą Tobie wcisnąć :)


Zdarzały się takie przypadki, że auto np. spadło gdzieś po drodze, zostało odnowione i sprzedane jako fabrycznie nowe ;-)
Obejrzeć nie zaszkodzi. Może nie przesadzajmy już z miernikiem lakieru ale można zwrócić uwagę czy nie ma rys na aucie lub innych delikatnych uszkodzeń - takie rzeczy się zdarzają :roll:

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2012, 23:36:51 »
Cytat: "Rybka&Wieprz"

Można także poprosic o ustawienie funcji automatycznego zatrzaskiwania sie auta po ruszeniu powyżej 20/h.


To może zdradzisz jak tą funkcję się ustawia? Potrzebna mi jest... i wkurza mnie to, że muszę  pamiętać o blokowaniu drzwi... jeżdżę po mieście bardzo często.

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2012, 01:36:28 »
Cytat: "malowany"
To może zdradzisz jak tą funkcję się ustawia?


Tego typu rzeczy ustawia się podpinając auto pod interfejs diagnostyczny więc sam raczej tego nie zrobisz.

mturku_80

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2012, 03:40:16 »
A wlasnie jak to jest jak sie idzie odebrac auto to kasa juz musi byc przelana na konto dilera , czy dopiero w momencie podpisania umowy kupna/sprzedazy?
\Pytam bo jesli wplace kase a pozniej sie okaze ze przy odbiorze bedzie cos nie tak to juz nie ma wyjscia bo kasa juz przelana.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2012, 08:28:42 »
Tak, płacisz przed odbiorem przelewem lub gotówką w dniu odbioru. Jeżeli coś znajdziesz to nie podpiszesz protokołu odbioru auta, poczekasz na kolejny egzemplarz i tyle.

Zawsze tak jęczysz, czy po prostu chcesz sobie zapeszyć?

canion

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2012, 10:13:34 »
mturku ,  kręcisz na siebie bat ze złej energii. i po co ?

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2012, 12:50:09 »
A ja przelewałem kasę w salonie przy odbiorze auta. Siadłem do kompa (oczywiście po obejrzeniu auta) klik w klawiaturę - wydruk potwierdzenia przelewu i po wszystkim. D***pę w auto i z bananem do chaty.......

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2012, 14:44:57 »
hahah to łosie, takie coś nie powinno mieć miejsca bo do godziny 19:00 można tranzakcję anulować  :roll: i chyba nakazem sądowym by ją od ciebie ściągali.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2012, 04:24:20 »
A ja znalazłem w swoim usterkę ale niestety już w domu po miesiącu użytkowania :evil:
Jakiś debil w fabryce albo w ASO dociągając zawiasy tylnych drzwi elegancko automatem porysował drzwi od wewnętrznej strony na rancie. Widać to tylko po otwarciu drzwi przednich i zaglądając od strony zawiasów na rant tylnych drzwi.
Niby nic i nawet nie wpadł bym na to żeby tam szukać ale coś muszę teraz z tym zrobić żeby rdzewieć w zimie nie zaczęło  bo później powiedzą, że uszkodzenie mechaniczne i spuszczą mnie na drzewo  :cry:
Gdzie oni kurw@ takich mechaników znajdują ?  :evil:
Jak będę kiedyś kupował kolejne auto to obejrzę centymetr po centymetrze choćby to miało trwać parę godzin  :mrgreen:

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj 2012, 17:00:48 »
U mnie przy odbiorze poszło gładko, sprawdziłem ,,na oko" stan lakieru i spasowania elementów karoserii zajrzałem do kufra żeby sprawdzić czy z wyposażenia typu klucz, koło zapasowe itd. nic nie brakuje. Porównałem też numer VIN autka na podszybiu z tym który widniał w papierach. Na koniec sprawdziłem stan oleju w silniku ( sprzedawca wcale nie był tym zaskoczony i stwierdził że nie jestem pierwszym, który to robi) zapytałem jeszcze czy sprawdzili i wyregulowali ciśnienie w kółkach (samochód z fabryki dostarczany jest z wyższym ciśnieniem w oponach niż to zalecane podczas użytkowania) przybiłem piątkę sprzedawcy i w drogę.
Śmigałem tak swoim nowym ixem z tydzień albo i dłużej i ciągle miałem wrażenie, że samochód jest jakiś sztywny i wogóle to straszny z niego trzęsidupek, podjechałem więc pod kompresor i tutaj  :shock: karpik, okazało się, że pomimo zapewnień, wypuszczono mnie na fabrycznym ciśnieniu powietrza w kołach, skorygowałem więc ciśnienie do podanego w tabelce i samochód do dzisiaj spisuje się jak marzenie, czego też życzę wszystkim aktualnym i przyszłym posiadaczom ixa.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2012, 23:01:46 »
kurczę, dopiero dziś, czyli miesiąc po odbiorze zauważyłem, że nie najlepiej jest spasowana klapa bagażnika, poza tym auto spełnia swoje zadanie perfekcyjnie i pali coraz mniej, aktualnie po mieście 9 litrów ON.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Przed odbiorem ix35
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Maj 2012, 16:01:41 »
Do wyregulowania, jedź do salonu niech poprawia zanim gdzieś się obetrze.