Autor Wątek: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon  (Przeczytany 640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalbar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« dnia: 23 Czerwiec 2023, 13:15:43 »
Witam
Prośba o pomoc i cenne rady. Zakupiłem sobie zostaw lamp xenon z wersji polift. Chcę je zamontować do wersji przedlift. Zakupiłem do tego na allegro wiązki które przerabiają wtyczkę 6 pin z przedlifta na dopasowaną do lamp polifta. Po podłączeniu nowych lamp- led górny działa, migacze również, lecz żarnik z xenona jedynie błyska jednorazowo przy przekręceniu świateł. Sytacja jest taka na obu lampach więc raczej wykluczam uszkodzone przetwornice. Żarniki raczej też działają skoro reagują.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2023, 21:54:27 »
Przeczytaj dokladnie krok po kroku caly post dotyczacy swiatel do jazdy dziennej:

http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,627.msg6094.html#msg6094

Trudniej jest z przerobka lamp w autach przeznaczonych na rynki gdzie swiatla mijania sa wlaczone caly czas. Zeby zrobic to z glowa i zgodnie z przepisami potrzebny jest moduł wpinany m.in pod czujnik zmierzchu ktory przelaczely z lamp led na swiatla mijania. Modul zdaje sie tak naprawde zmniejsza zasilania pradem do zera i stad wrazenie ze wylacza swiatla mijania.

Moduł:
https://allegro.pl/oferta/modul-doswietlania-zakretow-quasar-clm02v2-can-11617937877


Instrukcja dla elektryka :
https://docplayer.pl/225171642-Modulu-clm02-can-quasar-electronics-ul-cieslewskich-25k-warszawa-tel-22.html
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2023, 22:09:02 przez Robik »

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2023, 22:31:12 »
Tutaj ktos sprzedaje kompletny moduł(dotyczy aut gdzie po odpaleniu auta masz wlaczone swiatla mijania w kazdej pozycji manetki):

https://m.olx.pl/d/oferta/modul-doswietlania-zakretow-CID628-IDSxhyy.html

Po zastosowaniu modulu jadac w dzien, pala sie ledy,  jak sie sciemni czujnik zmierzchu wlacza swiatla mijania. Wszystko dzieje sie w automacie.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2023, 23:00:57 »
Jesteś pewien, ze odpowiedziałeś na temat? Bo koledze nie chcą działać światła mijania (czyli nocne), a nie dzienne...

Ksenony (nie "xenony") to 35 W lub mniej, a halogenowe mijania to zwykle 55 W-może tu jest problem?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2023, 09:52:55 »
Ksenony (nie "xenony") to 35 W lub mniej, a halogenowe mijania to zwykle 55 W-może tu jest problem?
Dokładnie też mi na to wygląda, że moduł odcina zasilanie bo wykrywa niepoprawność w obwodzie żarówek.. - naprawidłowe obciążenie. Jak na moje oko warto byłoby sprawdzić, czy nie trzeba przeprogramować modułu, masz kolegę malerikula z GScan w okolicy myślę, że mógłby pomóc ze sprawdzeniem tego.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2023, 12:22:19 »
Modul ma kilka funkcjonalnosci. Jedna z nich jest przelaczanie miedzy swiatlami dziennymi tj. pasek led (lub swiatla dodatkowe dzienne) a swiatlami mijania. Modul "oszukuje" komputer glowny i zarzadza oswietleniem na manetce w trybie auto.

Czy przed zmiana lamp mozna bylo wylaczy swiatla mijania, czy w kazdej pozycji manetki miales swiatla wlaczone? Czy miales dodatkowe swiatla led w zderzaku przednim? Jeszcze jeden problem dochodzi, w przypadku ksenonow system poziomowania i spryskiwacze - moze byc klopot na stacji kontroli pojazdow w przypadku ich braku

Offline Kalbar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2023, 10:37:53 »
Jeszcze modułu nie podłączałem. Mam takie przerobione wtyczki i po podłączeniu ich do zwykłych po prostu podpiąłem lampy. To że świeci mi górny led nie jest problemem. Mam zakupiony ten moduł, który sprawi, że dolne ledy będą świecić od razu jak kluczyk przekręcę. Problem w tym, że jak daje przełącznik świateł na mijania to xenon tylko mruga i koniec.
Link do wtyczek, które zakupiłem aby od razu wpinać lampę:
https://allegro.pl/oferta/hyundai-ix35-wtyczka-kostka-lampy-lift-led-adapter-13361407758

Offline Kalbar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec 2023, 10:40:55 »
"Czy przed zmiana lamp mozna bylo wylaczy swiatla mijania, czy w kazdej pozycji manetki miales swiatla wlaczone? Czy miales dodatkowe swiatla led w zderzaku przednim? Jeszcze jeden problem dochodzi, w przypadku ksenonow system poziomowania i spryskiwacze - moze byc klopot na stacji kontroli pojazdow w przypadku ich braku"

Na starych lampach muszę manetką włączyć postojowe czy mijania. Na zero nie świecą. Nie miałem dodatkowych świateł led.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2023, 08:15:38 »
Aaale biznes na tych wtyczkach!

Offline Kalbar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Przeróbka świateł z przedlift na polift xenon
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec 2023, 11:13:53 »
Znaczy mam to wywalić?:P