Autor Wątek: Jak odkręcić kierownicę Pony92  (Przeczytany 1647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

drago54

  • Gość
Jak odkręcić kierownicę Pony92
« dnia: 28 Październik 2008, 15:04:03 »
Część!
Chciałem wymienić stacyjkę i nie mogę zdjąć przycisku sygnału. Zaglądałm pod kierownicę i nie ma tam żadnych mocowań. Przewertowałem instrukcję serwisową dla Pony 93, do której odsyłacz znalazłem na forum i znalazłem rysunek przedstawiający budowę kolumny kierowniczej z etapami demontażu. Ale przedstawiona na rysunku operacja wymontowania przycisku sygnału jest dla nieczytelna. :?: Dlatego zwracam się do Was o jakieś wskazówki.

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Jak odkręcić kierownicę Pony92
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2008, 16:31:49 »
I ja mam pony 92 (GLS). U mnie całą tą osłonę trzeba wyciągnąć przy użyciu siły. Pod spodem są 4 zatrzaski po dwa na stronę mniej więcej w "rogach" osłony.

Aha, mam taką kierownicę

mihu_24

  • Gość
Jak odkręcić kierownicę Pony92
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2008, 18:14:12 »
No i jest nakrętka.
Najgorzej jest jednak ściągnać kierownicę.
Ja w swoim Kucyku się nieżle "nastukałem" góra,dół,prawo,lewo...
A stacyjka jest zamontowana za pomocą śrub zrywanych podczas montażu - myślę,że bez wiertarki się nie obejdzie.

drago54

  • Gość
Jak odkręcić kierownicę Pony92
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2008, 09:38:05 »
Cześć!
Bardzo dziękuję za Waszą pomoc. W moim Pony jest kierownica taka sama jaką ma T_O_M_A_L_A. Za rozkręcanie zajmę się dopiero po 1-szym listopadzie i zobaczę jak to pójdzie. Mam nadzieję, że dobrze <piwo> . Do ściągnięcia kierownicy z wieloklinu muszę załatwić ściągacz, bo inaczej będzie bardzo trudno <cisza> .