Autor Wątek: Wibracje po 90 km/h  (Przeczytany 657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Wibracje po 90 km/h
« dnia: 05 Czerwiec 2023, 16:25:01 »
Witam
Od jakiegoś czasu w samochodzie jak w opisie profilu pojawił się dziwny objawy. Jadą z prędkością około 90 km/h  i tylko przy tej prędkości jest słyszalne huczenie coś podobnego do jazdy z otwartymi szybami z tyłu i zaczyna trząść budą. Po przekroczeniu tej bredkosci wszystko ustaje nawet przy autostradowych prędkościach. Przy mniejszej prędkości niż 90 też nic nie słychać. Próbowałem auto rozpędzić do 90 i wrzucić luz i objawy też występowały. Dodam że na opona zimowych też tak było. Letnie wywazałem w dwóch serwisach i objawy są cały czas takie same. Auto było u mechanika ale nic nie znalazł i powiedział że to może być dwumasa. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

piejar

  • Gość
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2023, 16:41:03 »
No to jak może być dwumasa skoro po wyłączeniu na luz w czasie jazdy też hałasuje? Jak nie opony czy łożyska to może klocki  lub hamulce tarczo-bebny a właściwie ta bębnowa część. Możesz też mieć wyząbkowane opony. Letnie i zimowe.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2023, 22:03:38 »
Mi też ten dwu mas nie pasował. Zastanawiałem się nad wałem napędowym albo jakimś łącznikiem gumowym między wałem a skrzynią. Można jakoś sprawdzic te terczobebny czy nie biją?

piejar

  • Gość
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec 2023, 08:04:44 »
Nie ma nic gumowego między wałem (korbowym) silnika a skrzynią. Auta z przednim napędem nie mają przecież wału napedowego. Jedyny element mający w sobie jakąś elastyczność to jest dwumasowe koło które ma łagodzić uderzenia pochodzące od silnika. Jeżeli wysprzeglasz silnik i dalej coś z tyłu słuchać to mogą być tylko tylne koła a hamulec ręczny bębnowy lubi korodować zacinać się itp. Wystarczy podnieść koło pokręcić i zobaczysz czy są jakieś opory na hamulcu czy to tarczowym czy bębnowym ręcznym

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec 2023, 09:56:04 »
Ale ja mam napęd na 4 koła i wał napędowy i napewno jest albo przy telnim moście lub przy skrzyni jakiś amortyzator drgan

piejar

  • Gość
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec 2023, 12:53:02 »
A to sorki. Nie doczytałem.

piejar

  • Gość
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2023, 15:31:03 »
Jeszcze mi coś przyszło do głowy: może jakaś osłona pod samochodem łapie powietrze i furkocze.

Offline marcin2105

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Wibracje po 90 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec 2023, 10:43:50 »
Sprawdziłem osłony wszystko ok