Autor Wątek: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.  (Przeczytany 639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bestiowski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Witam wszystkich.
W ostatnim czasie w moim I30 2009 1.6 benzyna wymieniłem łańcuch rozrządu, wraz z pompą wody, przy przebiego 223tyś km ponieważ silnik zaczął nie równo pracować i faktycznie łańcuch miał luz. Luzy zaworowe sprawdzone, nie wymagały korekcji. Natomiast zaczął mi znikać płyn chłodniczy po jeździe typowo miejskiej. W trasie np 100 km w jedną i 100 km w drugą, poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym się nie zmienił. A przy 15 km jazdy miejskiej potrafi wciągnąć cały zbiorniczek. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Pod autem jest sucho, na postoju, silnik pracuje równo, jest moc , nie dymi.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam Bartek

piejar

  • Gość
Odp: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2023, 14:01:17 »
Dziwnie to wygląda. A jesteś pewien że miales dobrze odpowietrzony układ? Czy to się powtarza czy było to jednorazowe zdarzenie? Czasem puszcza zaworek bezpieczeństwa lub korek - pod dużym ciśnieniem wypchnie opary albo delikatnie przecieknie ale zniknięcie całego zbiorniczka to mi się zdarzyło przy nieskutecznie odpowietrzony układzie.

Offline Bestiowski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2023, 15:48:24 »
Sytuacja się powtórzyła 4x razy. Łączna ilość płynu jaką dolałem to 2 litry. Mechanik który naprawiał samochód twierdzi że w zbiorniku wyrównawczym stan powinien być przy minimum lub 0, tak aby w razie dużego ciśnienia w układzie płyn miał gdzie wrócić, tylko że wcześniej przed wymianą rozrządu dolewałem płynu raz na rok i to może pól litra... Chłodnicę wody mam wymienioną dwa lata temu na oryginał.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1456
Odp: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2023, 16:22:51 »
Popatrz gdzieś na przewody czy nie są wilgotne. U mnie w getzie tak znikał i też nie było wycieku a jedynie pociły się trójniki na łączeniu z parownikiem. Jednak potem po długim użytkowaniu zaczął tak znikać, że dolewanie był ostre a nie było śladu ani w oleju ani na  ziemi. Pomogła tylko wymiana UPG. Więc należy obserwować niestety owe znikanie czy to nie poważniejsza usterka.

piejar

  • Gość
Odp: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2023, 17:52:57 »
Na upg są testy proste i raczej dają wiarygodny wynik

Offline Bestiowski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Znikający płyn chłodniczy tylko w jeździe miejskiej.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2023, 13:51:26 »
Jutro postaram się wykonać test upg, ktoś z was wymieniał może? Jakie są średnie koszty takiej zabawy?