Autor Wątek: Przerywa brak mocy czasami ok  (Przeczytany 1503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Przerywa brak mocy czasami ok
« dnia: 09 Maj 2023, 19:59:03 »
Hyundai Santa fe 2.0 crdi125 km. Auto przerywa w czasie gwałtownego przyspieszania obrotomierz idzie do góry skokami tak jakby była przepustnica zamknięta i co chwilę by się otwierała i wtedy jest ten skok,przyspieszenie.w caskadzie nie ma żadnych błędów .ale właśnie otwarcie przepustnicy pokazuje 0% na postoju jak depne do 2,5 tys obr,czy to może być pedał gazu (potencjometr)

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2023, 11:06:46 »
Problemy z pedałem gazu to raczej są widoczne w diagnostyce. Przepustnicy to tam zasadniczo nie ma tylko klapa gasząca ale ona się zamyka tylko na ok sekundę, chyba żeby wariowała ale wtedy silnik raczej musiałby zgasnąć. Zajrzyj sobie na ciśnienie paliwa w szynie czy coś się nie pojawia z tamtej strony. S

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2023, 16:04:20 »
No właśnie nie chodzi mi o przepustnice tylko o wskazania na komputerze przepustnica jest ok.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2023, 16:27:18 »
Nie mogę filmu wyslac

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2023, 20:06:57 »
Witam czy ktoś może coś wie.po odłączeniu pedału gazu brak reakcji auta.brak błędów,kilka prób rozpinania kostki potencjometra na zapłonie i uruchomionym silniku,po chwili pojawiły się błędy P0201 i P0202 po skasowaniu nie powrócił,jadąc z góry jak dam na luz to obroty lekko powyżej 1000 po zatrzymaniu pojazdu opadają -czy tak ma być

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2023, 17:33:09 »
Niepotrzebnie się skupiasz na pedale gazu. Ta przepustnica co wskazuje 0 to albo zawirowywacz albo przepustnica gasząca

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2023, 19:33:41 »
Pedał gazu nie jest orginalny,EGR jest odłączon założony nowy a z boku przykręcony stary koło filtra paliwa i ten se chodzi bo z EGR -em dostawał szarpan okropnych,wtryski po regeneracji,turbo,głowica,pompa cr,panewki,nowa przepływka, większość czujników,auto jest po rozbieganiu się,ale to szarpanie było już przed tym zdarzeniem,i cholerstwo nie odpuszcza, może sterowniki dać do sprawdzenia, wszystko odłączane było i nigdy lampa silnika nawet nie mrugneła

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maj 2023, 11:09:52 »
To proponuję sprawdzić czy lampka check nie jest zaklejona czarną taśmą w desce. No chyba że to Twoje auto od zawsze i wiesz o nim wszystko.  Widziałem kiedyś taką starą Xsarę która miała tak "naprawioną" kontrolkę airbag. Jeżeli to poszarpywanie jest w miarę delikatne podczas lekkiego przyspieszania to problem jest opisany na forum mojaceed  i tam też są różne 5eorie. W mojej proceed pomogło gruntowne wyczyszczenie usprawnienie EGR. Od tego czasu spokój ale problem występował tylko w ciepłych okresach - muszę sprawdzić czy w bieżącym roku jest ok bo jezdze tym autem sporadycznie. Nie rozumiem co masz z EGR ale on może dużo wnieść do działania silnika. Jeżeli nie jest usunięty programowo a jedynie jest odłączony (wtyczka wyjęta z zaworu i włożona w cewkę żeby check nie wywalał - dobrze zrozumialem?)  to może zdrowo brudzić.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2023, 20:02:03 »
Kontrolka działa bo z laptopa ją odpalałem,EGR jest nowy założony tam gdzie jego miejsce a stary jest obok filtra paliwa przymocowany i podłączony do podciśnienia ,to szarpanie raz jest a raz nie ma, nie zależnie od temperatury,w sobote i niedziele pojeżdże nim może coś zaobserwuje konkretnego

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2023, 19:37:30 »
Na zaworze podciśnienia jest 10,2v przy dodawaniu gazu opadają v,tylko że coś wyje i tak jakby słychać lekkie czlapanie,po odpięciu podciśnienia przestaje i silnik równiej pracuje ściągałem wężyk z EGR jak był załączony i przy zatykaniu silnik gorzej pracuje ten sam efekt przy odłączeniu wtyczki zaworu turbo,zawory zamieniałem i nic.

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2023, 08:07:02 »
Trudno coś zrozumiec z twojej wypowiedzi. Po co wozisz podłączony drugi EGR? Na zapas?

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2023, 17:58:47 »
EGR jest jako symulator,raczej chodzi o podciśnienie coś nim źle steruje,w sobotę sprawdzę serwo hamulca i wogule jakie jest podciśnienie bo nie wiem co można jeszcze posprzeczać?

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2023, 11:22:44 »
Układ podciśnieniowy oczywiście warto sprawdzić. Zdjąć wężyk z  pompy podciśnienia i wytworzyć sztucznie podciśnienie - powinno trzymać. Na alle można kupić takie pompeczki podciśnienie/nadciśnienie z różnymi kroccami.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2023, 18:49:57 »
Dzięki,w weekend będę patrzył ,na podciśnienie,serwo i odme

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwiec 2023, 16:45:12 »
Tak jak pisałeś,muszę kupić tą pompkę ręczną, ściągałem wężyk z pompy vakum i zassałem powietrze i czuć że gdzieś nachodzi powietrze, jeżdżę drugim autem to musi poczekać.wczoraj szarpał dziś nie,wtedy jak szarpie to słychać właśnie tak jakby lekko turbo, dziś cisza,to szarpanie jest w trakcie gwałtownego przyspieszania tak jakby ktoś auto trzymał i co chwilę puszczał,jest trochę takich tematów ale żaden nie skończony.pozdrawiam.