Autor Wątek: Dodatkowe głośniki  (Przeczytany 909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Dodatkowe głośniki
« dnia: 03 Maj 2023, 21:24:49 »
Montował ktoś może w i30 PD dodatkowe głośniki wysokotonowe? Myślę o ich montażu w zaślepkach lusterek.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Dodatkowe głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2023, 13:24:22 »
A w czym problem? Lusterka boczne masz elektrycznie regulowane? Chcesz domontować oryginalne głośniki wysokotonowe wbudowane w trójkąty masujące lusterek, czy jakieś inne głośniki? Raczej nie będzie tam doprowadzonych przewodów - Hyundai nie robi takich bonusów.. Najprościej jest dołożyć przewody podłączając się do "dużego" głośnika, na Ali... można zakupić gotowy kit głośników we wspomnianych trójkątach plug&play z wiązką i zarobionymi kostkami... wymiana wiązki przewodów na taką z wyprowadzeniem do głośników tw nie ma w tym przypadku sensu...

Offline kamlote

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatkowe głośniki
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2023, 15:37:27 »
Takie głośniczki to spoko sprawa i nawet prosta do wykonania. A przy okazji zapytam czy ktoś może zmienial głośniki w drzwiach i wie jakiej są wielkości ?

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatkowe głośniki
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2023, 00:25:15 »
A w czym problem? Lusterka boczne masz elektrycznie regulowane?
Tak, lusterka mam elektryczne a problem jest w tym, czy zmieszczą się tam przyzwoicie grające głośniki wysokotonowe.
Nie wiem co sprzedaje Ali w tych kit-ach, ale zależy mi na wstawieniu kopułki 1" z magnesem neodymowym. Podłączenie do dużych, filtr to nie jest dla mnie problem.
Dziś zdjąłem ten trójkąt i jest tam dość ciasno bo jest kostka od lusterka.
Pozdr.

Offline bronek988

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatkowe głośniki
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2024, 14:21:03 »
No miejsca w sumie nie ma gdzie na wysokotonowe jak ich oryginalnie nie było jedynie druciarstwo. Ja w swoim wymieniałem głośniki, zestaw 2 drożny z audiosyste, wiadomo z połączeniem nie ma problemu a wysokotonowe zrobiłem tak że w trójkącikach przy lusterkach nawierciłem dziury na przewody, syczki akurat mam bez obudowy tylko obudowa na magnes plastikowa, kopułka na wierzchu, tweetera przykleiłem klejem do trójkątów a całego "zabudowałem" siatką metalową z maksymalnie drobnymi oczkami, wyciąłem okrągły wzór, powiedzmy powyginałem żeby była z tego taka kopułka, nałożyłem na twettera i małymi wkrętami przykręciłem do plastikowego trójkątu. Siatke naginałem tak, żeby dociskała tweeter ale nie dotykała kopułki. Nie ukrywam trochę było zabawy. Siatke oczywiście pomalowałem wcześniej na kolor czarny najbardziej zblizony do koloru trójkątów [ polecam spreja z action ]

Efekt moim zdaniem super, na pewno brzmi bardzo dobrze. Co do wyglądu jak znajomy wsiadł to myślał, że tak z fabryki wyszło  ;D

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatkowe głośniki
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2024, 00:02:51 »
Rozumiem, jak to zamontowałeś.
Ja z kolei myślę o dołożeniu tweeterów w jakiejś minimalnej obudowie, tak aby nie trzeba było kombinować z siatką. Na razie rozważam różne opcje.
Pozdr.