Autor Wątek: [Getz] Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)  (Przeczytany 1284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JaroGetz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)
« dnia: 10 Kwiecień 2023, 16:59:16 »
Witam a więc od początku w zeszłym roku wymieniłem sobie szczęki oczywiście wg vin się zgadzało dla aut z ABS są bębny 203 mm jest ok
Napisałem to na wstępie bo chce kupić tarcze i klocki na przód i po VIN  pokazuje mi tarcze 241 mm ,ale to dla aut bez ABS
Tarcze 256 mm są dla aut z ABS ,  bałagan w katalogach ?? ,oczywiście mój getz ma ABS
Przerabiał ktoś temat ???
Pytanie 2 mam okazję kupić w dobrej cenie oryginalne klocki czy będą pasować ? nr części : 58101 24B00

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2023, 18:18:17 »
Klocki są takie same a tylko różnica jest w wielkości tarcz. Do tego inne też są zwrotnice do obu wersji.

Offline JaroGetz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2023, 19:04:26 »
To akurat wiem , zastanawia mnie dlaczego po nr Vin podaje co innego niż jest w rzeczywistości ,wg Vin tarcze 241 mam kupić , ale one z tego co wiem są dla wersji bez ABS a ja mam ABS to powinny być 256 w katalogu po vin
A klocki podałem nr oryginału od sprzedającego z aukcji aledrogo od którego chce kupić by zapytać czy pasują do getza

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2023, 20:12:01 »
A faktycznie jaki masz rozmiar tarcz? z ciekawości zrzuciłbym koło i zmierzył.. ps. Może być ciężko zmierzyć na aucie.. sznureczkiem zmierz obwod i przelicz na średnice😉

Offline JaroGetz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Getz tarcze hamulcowe i klocki ? (Polift grudzień 2006)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2023, 21:50:21 »
Udało mi się jakoś wcisnąć miarę 😵 krawiecka wyszło 255 potem dla pewności zmierzyłem średnicę tam gdzie klocek dociska + średnicę gdzie są szpilki następnie otwór centrujący  (wiem druciarsko brzmi) i to samo wyszło  jak dodałem wyniki jeszcze sprawdziłem są czujniki ABS i bezpiecznik w skrzynce też od niego jest , dlatego zdziwiłem się że  po nr Vin mówi coś innego ,ale ktoś miał na forum podobny problem tylko było na odwrót chyba a tarcze do wymiany od środka je zjada rdza w tych szczelinach że tak ujmę , choć auto hamuje normalnie a klocki nie piszczą