Autor Wątek: [Getz] [Getz] Check Engine  (Przeczytany 5560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

popej

  • Gość
[Getz] Check Engine
« dnia: 05 Maj 2012, 17:10:41 »
Witajcie, otóż zebrało mnie na czyszczenie silniczka krokowego. Tak też zrobiłem, jednak zupełnie zapomniałem, że przed odłączeniem krokowca należy również odłączyć akumulator. No i stało się, po zamontowaniu silniczka i odpaleniu auta zapaliła się kontrolka Check Engine. Dziwną sprawą jest też to, że po odłączeniu akumulatora i teoretycznym wykasowaniu błędów komputera kontrolka zapala się dokładnie po 3 odpaleniu silnika (!). Czyli odpalam pierwszy raz - mogę jechać z Rzeszowa do Gdańska, odpalam drugi raz - to samo, a za trzecim razem już zapala się kontrolka. Dodam, że krokowca raczej nie zepsułem, a samochód również nie posiada żadnych objawów, które mogłyby spowodować Check engine. Czy pozostaje tylko komputer? Czy może macie jakieś rady? Pozdrawiam

tekla edit: literówki
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:01:09 przez Brt »

NieAmator

  • Gość
[Getz] Check Engine
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2012, 07:31:04 »
odepnij akumulator na noc i check zgaśnie

MacTB

  • Gość
[Getz] Check Engine
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2012, 02:48:06 »
Spróbuj rzeczywiście odłączyć akumulator na dłużej, jak nie pomoże to interfejs diagnostyczny OBD2 z oprogramowaniem diagnostycznym kosztuje w tej chwili niewiele. Podepniesz się do kompa, skasujesz błąd za mniej niż by Ci to zrobili w serwisie a interfejs do zabawy pozostanie, a i na przyszłość może się przydać :)