Autor Wątek: Accent 2004 Hamulce Tylne  (Przeczytany 1038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotja

  • Gość
Accent 2004 Hamulce Tylne
« dnia: 26 Październik 2008, 19:49:54 »
W czasie zwalniania pedału hamulca słychać "piszczenie" po dokładnym osłuchaniu stwierdziłem, że dźwięk ten pochodzi z bębna hamulcowego tylnego koła. Poza tym w czasie jazdy przy szybkim skręcie w tym przypadku akurat w lewo słychać pojedyncze stuknięcie w lewym kole. Dokładne oględziny na kanale. Nigdzie nie ma żadnych luzów.
Jak zdjąć bęben hamulcowy aby zobaczyć czy coś nie dzieje się w środku. Czy wymagane jest jakieś specjalistyczne narzędzie.
Proszę o pomoc
Dzięki i pozdrawiam
Piotr

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 2004 Hamulce Tylne
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2008, 19:58:30 »
Cytat: "piotja"
Jak zdjąć bęben hamulcowy aby zobaczyć czy coś nie dzieje się w środku.

Witam. Jedyne narzędzia to klucz to kół, śrubokręt krzyżakowy i młotek o gramaturze ok. 1-1,5kg. Po zdjęciu felgi ujawnia się śruba, którą należy odkręcić, a następnie delikatnie ( ale też bez pieszczot ) pobijając w brzeg bębna przekręcać go co kilkanaście stopni, aż do chwili kiedy się zluzuje z tulei, później to już tylko rękoma i odłożyć na bok. Życzę powodzenia i pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
Accent 2004 Hamulce Tylne
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2008, 06:35:29 »
IgoReCzeK, to jest wersja optymistyczna :) W pesymistycznej używa się młota bezwładnościowego :D

IgoReCzeK

  • Gość
Accent 2004 Hamulce Tylne
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2008, 07:32:50 »
Witam ponownie. kml jeśli hamulce nie były przegrzane ( przypalone ), to przy tak młodym samochodzie nie powinno być problemów. Nie straszmy kolegi na wstępie. Ja miałem przetaczane bębny przy 10-cio letnim samochodzie i nie było żadnych problemów ze zdemontowaniem obu bębnów, to dlaczego mają być i tutaj? ;-) Pozdrawiam Igor.