Autor Wątek: [Getz] Przełącznik świateł pod kierownicą  (Przeczytany 1436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Przełącznik świateł pod kierownicą
« dnia: 18 Grudzień 2022, 19:06:00 »
Witam.
Zaczęły u mnie świecić długie ciągle i włączają się podczas przełączania na kierunki. Da się długie wygasić ruszając lekkodo góry lub wciskając tą manetkę. Czy ktoś to naprawiał czy też trzeba kupić używkę lub zamiennik. Na zdkęciachwidać styki na wierzchu to może da się coś wymodzić jak to robiło się w maluchu.
Pozdrawiam

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2023, 15:21:44 »
Hej,

i co ogarnąłeś tę elektrykę i problem? Mam inny (wlaśnie napisałem nowego posta) ale szukam inspiracji.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2023, 19:42:56 »
Niestety pomogła wymiana na drugi przełącznik bo styki nie mogłem jakoś naprawić mimo prostej budowy.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2023, 19:49:52 »
Do tego najpierw odgiąłem styk by światła długie nie działały. Popatrz sam czy styk-blaszka nie zacina się i cały czas włącza długie. Pewnie i tak lepiej kupić drugi. Ale na czas wysyłki naprawa taka powinna pomóc .

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2023, 16:03:57 »
Czyli wymieniłeś tę cała "wajchę" trazem z kostka? Ciężko  to wyjać z kolumny kierownicy?

A nie wiesz może też przy okazji, czy ta końcówka, którą się kręci wyłączając światła, jest demontowalna/zdejmowalna?
Bo żona twierdzi, że chyba w tym miejcu słyszała jakiś dziwny dźwięk więc  na start to chyba u mnie najbardziej podejrzane miejsce.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2023, 17:55:19 »
Tak kupiłem na allegro jak nową używaną chyba za 45zł z wysyłką. Nie wiem czy da się to rozkręcić. Ale demontaż jest prosty bo przełącznik jest na kostce wypinany a tylko trzeba zdemontować osłonę plastykową.
Tam są styki blaszki i one są dociskane lub nie po przekręceniu manetki. Jak się gdzieś kleją i nie odpuszczają to właśnie świeciły światła długie. 
Najlepiej zmienić na drugi. Gdybyś mieszkał blisko to bym dał mój stary czy na nim się by poprawiło. Ale moim zdaniem przełącznik do wymiany po tylu latach ma prawo się popsuć.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Przełącznik świateł pod kierownicą
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2023, 20:19:54 »
Wyjąłem i okazało się, że jedna z blaszek stykowych, która zwiera i rozwiera układ, w trybie off zamiast się rozewrzeć, robiła to co przy światłąch mijania, czyli zwierała. Przy tym była nieco upalona. Trochę pokombinowałem i udało mi się uzyskać taki układ, że światła udało się wyłączać, za to straciłem możliwość włączania świateł mijania. To nie miało sensu,  więc jak u Ciebie cała wajcha do wymiany.

Nie wiesz przypadkiem, czy te wajchy występowaly w różnych wersjach? Ja mam Gacka 2004.