Autor Wątek: [Getz TB] Problem z podstawą anetny  (Przeczytany 1373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z podstawą anetny
« dnia: 05 Listopad 2022, 18:03:11 »
Witam, jakiś czas temu zgubiłem bat anteny który był przyklejony do podstawki anteny (tak kupiłem auto). Niestety w bacie widać urwany lub skorodowany gwint lub raczej jego brak więc nie ma do czego przypasować nowego bata, chciałbym wymienić podstawkę anteny, ale w necie oryginał najtaniej znalazłem po 120-130 zł + wysyłka (polskie strony) na zagranicznych w przeliczeniu nawet po 200 zł + wysyłka. Niestety nie ma też w necie za dużo rozbitków na części by taką pierdołę kupić od kogoś. Jakieś porady gdzie to kupić? Nr kodowy części 92220 1C010

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2022, 18:21:55 »
Przecież nie musisz kupować oryginał za tyle kasy. Jest sporo innych anten podobnych i spokojnie kupisz nową tanio lub na złomie jaką używkę. Te anteny to są zwykłe pochylane z batem nawet nie składane jak dawniej w koreańcach.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2022, 10:36:15 »
Problem w tym ze na Allegro nie znalazłem nawet oryginałów, dopiero na stronach sprzedawców części, jak masz coś dużo taniej to podrzuć linka bo tak jak pisałem ja szukałem i nic taniej nie znalazłem :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2022, 17:21:37 »
Jak pisałem nie musi być oryginał do getza a jakiś zamiennik nawet uniwersalny. Ja przez jakiś czas używałem jak miałem CB to miałem z tyłu antenę 3w1 Sirio Triflex.
A chodzi mi o zamiennik np. coś w podobnie znaleziony na szybko. https://allegro.pl/oferta/kompaktowa-antena-radiowa-fm-zewnetrzna-42-5cm-bf8-11808447594

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2022, 19:19:58 »
Dzięki za linka, ale po pierwsze czy to będzie pasować do Getza? A po drugie nie chce rozkładać pól auta by zamontować nową antenę. Gdzie idzie ten kabel który trzeba podłączyć?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2022, 19:24:12 »
Zdemontować antenę to tylko trzeba dostać się pod podsufitkę. Sam raz demontowałem bo pod nią szła rdza. Jeśli podobna będzie to może i nawet kabel można zostawić stary. Antena jakwidąć to prosta rzecz i wystarczy by podstawa była podobna wielkością i tyle.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Problem z podstawą anetny
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2022, 19:19:39 »
Dzięki za porady, znalazłem podobny zestaw za połowę ceny w sklepie niedaleko. Temat do zamknięcia.