Autor Wątek: [i20 PB] Szereg błędów związanych z 1 sondą lambda  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karuK

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Szereg błędów związanych z 1 sondą lambda
« dnia: 29 Październik 2022, 00:20:10 »
Cześć, od pewnego czasu mam problem z hyundai i20. Nagle w samochodzie czasami zaczął się zapalać check engine podczas jazdy i potrafił sam zgasnąć. Od pewnego momentu zapalił się na stałe. Po diagnozie komputerem wyszło że są 3 błędy : P2096 P0030 i P0130. Padło na wymianę pierwszej sondy. Po wymianie check zgasł lecz samochód pojeździł dzień i się z powrotem zapalił. W czym może być problem? Czy te błędy oznaczają że sonda się odłącza? Może gdzieś instalacja się przetarła? I mam pytanie jeszcze odnośnie odczytu błędów. Polecacie jakiś tani interfejs do odczytywania i kasowania? Słyszałem o po prostu jakimś na bluetooth i apka torque ale nie wiem czy na pewno on będzie się dobrze spisywać.

Offline angal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Szereg błędów związanych z 1 sondą lambda
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2022, 15:45:02 »
W poprzednim i20 ( rocznik 2009) błąd P2096 oznaczał  "Zbyt uboga adaptacja dawki paliwa z sondy lambda za katalizatorem" czyli drugiej sondy. Winnym okazał się katalizator, początkowo wstawiłem emulator i przestała zapalać się kontrolka "Check engine". Docelowo zmieniłem katalizator na zamiennik JMJ. Od trzech lat jeździ nim syn i jak na razie nic się nie dzieje. Błędy kasowałem interfejsem bluetooth ELM 375 i aplikacją "Piston"
Tu masz link do mojego wątku z prze 5 lat:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,10320.0/topicseen.html