Autor Wątek: Problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy  (Przeczytany 736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RKA1989

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy
« dnia: 26 Październik 2022, 14:19:33 »
Witam

Mam problem w swoim Hyundaiu I30 CW, rok 2009, silnik 1.6 benzyna 126KM  + gaz. Gaz założony przy 109000, aktualny przebieg 165500 gdzieś od około miesiąca z odpalaniem na zimnym silniku. Po nocy lub po 6-8h w dzień odpala mi za 2-3 razem, tak jakbym nie mógł wskoczyć na prawidłowe obroty. Na ciepłym odpala od strzała. Wymieniony został rozrząd, świece, sprawdzony przekaźnik od pompy paliwa. Błędów nie wywala.
Mechaników powoli pomysłów brakuje a podejrzewam, że przyczyn może być wiele a nie chcę wymieniać wszystkiego pokolei "na chybił trafił" a nóż się uda.
Przesyłam filmik jak wygląda odpalanie na zimnym

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Odp: Problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2022, 18:39:10 »
Sprawdź cisnienie paliwa,filterek paliwa. Mozliwe że cofa paliwo.

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2023, 21:13:09 »
Witam

Mam problem w swoim Hyundaiu I30 CW, rok 2009, silnik 1.6 benzyna 126KM  + gaz. Gaz założony przy 109000, aktualny przebieg 165500 gdzieś od około miesiąca z odpalaniem na zimnym silniku. Po nocy lub po 6-8h w dzień odpala mi za 2-3 razem, tak jakbym nie mógł wskoczyć na prawidłowe obroty. Na ciepłym odpala od strzała. Wymieniony został rozrząd, świece, sprawdzony przekaźnik od pompy paliwa. Błędów nie wywala.
Mechaników powoli pomysłów brakuje a podejrzewam, że przyczyn może być wiele a nie chcę wymieniać wszystkiego pokolei "na chybił trafił" a nóż się uda.
Przesyłam filmik jak wygląda odpalanie na zimnym
Witam. Czy problem udało się rozwiązać? Mam to samo od roku. Żadne naprawy nie pomogły.

piejar

  • Gość
Odp: Problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2023, 21:36:21 »
Sprawdź szczelność układu dolotowego przepustnica, zaworek odpowietrzania baku