Autor Wątek: WYPALENIE DPF  (Przeczytany 1465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
WYPALENIE DPF
« dnia: 10 Październik 2022, 20:29:11 »
Witam ,czy ktoś może posiada jakiś sprawdzony sposób żeby wiedzieć kiedy wypala się DPF , lub może aplikacje?

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2022, 21:11:29 »
interfejs iCar i apka car scanner

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2022, 13:45:47 »
A możesz kolego podpowiedzieć jaki profil wybierasz w tym programie i jakie czujniki?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2022, 18:27:55 »
Bo mam ten program i interfejs i wybrane czujniki z DPF ale nie pokazuje wartości,więc chciałbym się dowiedzieć jakie masz wybrane i jaki profil samochodu

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2022, 19:17:53 »
Nikt więcej nic nie podpowie

Offline mechsio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2022, 11:29:15 »
Witam ,czy ktoś może posiada jakiś sprawdzony sposób żeby wiedzieć kiedy wypala się DPF , lub może aplikacje?

WItam,

Najprostszy sposób to włączenie sobie spalania chwilowego na kokpicie. W momencie jak hamujesz silnikiem a wskaźnik pokazuje małe spalanie to znak, że wypala się DPF. Dodatkowo mogę podpowiedzieć, że w momencie wypalania DPF jest inny dźwięk silnika, samochód inaczej reaguje na pedał gazu (przynajmniej w moim). Nie sposób tego nie zauważyć. Wypalanie włącza się dopiero jak silnik sie zagrzeje to znaczy nie włączy się od razu po uruchomieniu auta na zimnym silniku. U mnie to sprawdzony sposób, dzięki temu KAŻDE wypalanie jest możliwe do ukończenia - jeśli się oczywiście ma czas i chęci (bite 20 minut ciągłej jazdy). W 1.6 CRDI wypalanie jest u mnie co koło 300 km. Latem może się włączyć częściej np co 200 km a zimą nawet co 400 km. Jeśli dzieje się to zbyt często to znak, że coś się dzieje złego.

piejar

  • Gość
Odp: WYPALENIE DPF
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2022, 08:53:08 »
Proponuję użyć programu Car Scanner który ma do wyboru ogromną liczbę prekonfiguracji pod konkretny typ silnika. W tym programie np udało mi się dojść, po długich poszukiwaniach, do PIDów dzięki którym mogę śledzić wypalanie w silniku D4EA Kia Proceed 2.0 140KM 2008 rok. Poniżej link do wątków w których opisałem swoje doświadczenia. Moim zdaniem spokojnie znajdziesz potrzebne informacje tylko musisz poszukać, popróbować, które PIDy żyją i czy odzwierciedlają to, czego się spodziewamy. Ja np używam profilu z Kia Venga, z zupełnie innego silnika.. Obserwacja parametrów pozwoliła mi dojść do bardzo wartościowych spostrzeżeń, które w tej chwili pozwalają mi mieć niemal pełna obserwacje sytuacji mojego DPF.  Dodam jeszcze, że zaczynając poszukiwania nie mogłem na necie znaleźć praktycznie nic a specjalne pid-y no z programu Torque nie dały informacji (no, może Post Injection coś by pokazał).
Poniżej link. Jeżeli nie widzisz fotek to zarejestruj się na tamtym forum.
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7504&start=500#p214269
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2022, 08:55:11 przez piejar »