Autor Wątek: [Elantra XD] Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI  (Przeczytany 2097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arooo720

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« dnia: 10 Październik 2022, 15:58:56 »
Witam.
Bardzo podoba mi się te autko.
Mam jednak sporo pytań.
1 Wiem że nie jest to zbyt popularny model, więc pytanie czy nie ma problemu z częściami zamiennymi.,?
2 Czy z tym silniczkiem da się spokojnie jeździć w trasę?
3 Ten bagażnik i jego zawiasy naprawdę takie problematyczne?
4 Na co zwrócić uwagę podczas ew. Kupna?

Offline wtweety

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2023, 12:08:46 »
Witam,
Ja również chcę się zdecydować na to auto, choć od zawsze jeżdżę Renówkami (obecnie Megane IV 1,6sce)
Decyzja o zakupie tego auta tylko dlatego, że silnik to 1,6 bez żadnych zbędności. Tak jak w Megance, jednak Renault wycofało ten silnik z oferty...
Czy ktoś jeździ takim autem na forum i mógłby co nieco opowiedzieć? Dodatkowo chciałbym wybrać skrzynię automatyczną.
Pod tym postem od października nikt nie odpowiedział, czyżby nikt tego nie kupował? :)
Wszystkie filmiki z niby recenzją na YT obejrzane, jednak jest to lokowanie produktu od producenta więc o wadach się nie mówi.


piejar

  • Gość
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2023, 14:08:36 »
Moim zdaniem Elantra jest po prostu mało popularna - bardzo mało jest takich aut w porównaniu z gama
i10, i20, i30 it'd  Hyundaia. Silniki Hyundaia/Kia  są generalnie trwałe, pytanie co uda ci się kupić.
Ja mam Megane IV ale 1,33 Tce i jestem zadowolony. Ale auto mam od nowości.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2023, 19:53:38 »
2 Czy z tym silniczkiem da się spokojnie jeździć w trasę?

W moją trasę zdecydowanie nie. A dlaczego? Dlatego:

- 128 KM (94 kW) przy 6300 obr/min
- 155 Nm przy 4850 obr/min

To są dla mnie parametry "antysilnika", czyli dokładnie takiego, jakiego nie lubię - szczególnie niski moment, a bardzo daleko. A z tych maks. koni nie poczuję nigdy. Brrr!

Offline wtweety

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2023, 21:25:27 »
2 Czy z tym silniczkiem da się spokojnie jeździć w trasę?

Na chwilę obecną jeżdżę takim samym silnikiem w Megane 114KM i nie widzę żadnego problemu. Może dlatego, że jadę 140km/h tempomat 4tyś obrotów i nie potrzebuję agresywnie wyprzedzać...

Kolego piejar, co uda sie kupić - chcę kupić nowe z salonu.

Moją Megankę kupiłem jak miała 30tyś km, 2 lata temu. Teraz mam 180tyś i raczej potrzebuję się jej powoli pozbyć żeby nie generowała mi kosztów.

Tak więc argument antysilnika bo za słaby itp do mnie nie przemawia. Wiem, że jest słaby i taki ma być. Słaby i trwały.

Dzięki za info.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2023, 22:20:19 »
No, i im jestem starszy, tym bardziej mnie "bolą" takie posty jak wyżej, czyli ludzi nie uczących się z własnego doświadczenia. Niestety, taki klient to typowy klient.

Po kiego czorta mieć 4 tys. (nie "tyś", bo to znaczy "ty jesteś) obrotów przy 140 km/h? Bez sensu, zwłaszcza, że od ~20 lat są dostępne silniki, które nie muszą się tak drzeć przy tej prędkości. I te "papierowe" konie, których nigdy nie używają. Ano typowy klient właśnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 22:22:01 przez weuek »

Offline jabrze

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2023, 22:02:17 »
Jeżdżę MY2019 w automacie. Przesiadłem się z Laguny 3 2,0dci 173KM. Jest to trolejbus, ale w jeździe miejskiej radzi sobie nieźle. Na trasie cicho do 140 km/h - obroty niecałe 3500. Przyśpieszenie wystarczające do normalnej jazdy po mieście. Mam z salonu i przejechałem 60 kkm Odpowiem na każde pytanie. Córka jeździ Megane 1,6 wolnossakiem i jest głośniejsza od Eli.

Offline wtweety

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2023, 19:17:09 »
Kolego "jabrze",
1. czy z serwisem gwarancyjnym jest duży problem? - w sensie, ile i jak często były jakieś naprawy od nowości?
2. jakie są minusy tego auta?
3. czy kupiłbyś ponownie ten samochód gdybyś miał kupić drugi raz?
4. jakie są koszty serwisowania?
5. czy są jakieś problemy ze skrzynią automatyczną?

w sumie 60kkm to nie za dużo jak na taki silnik, bo problemy/ koszty raczej zaczynają się później

Dzięki.

"weuek" nabijasz sobie ilości postów takimi wpisami? jak się ma to merytorycznie do odpowiedzi na moje pytanie? czy tylko wytyki do literówek? To jak już to 4 tyś. no nie? Pozdrawiam

piejar

  • Gość
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty 2023, 20:41:01 »
Myślę że "wuek" lubi swoją robotę a to ważne  ;D
Osobiście rozważałem zakup i30 i Aurisa zamiast Megane IV ale Hyundai przegrał silnikiem a Auris był beznadziejnie głośny. Teraz po ponad 4 latach myślę że i30 mógłby byc lepszym wyborem ale cóż... Jeżdżę M IV i też jest fajnie.
Podsumowując, nie miałbym żadnych obaw przed zakupem kolejnego Hyundaia. 

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty 2023, 21:06:15 »
To jak już to 4 tyś. no nie?
Ano tak samo tego nie zakumasz jak tego "tyś".

Offline jabrze

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy warto kupić Elantrę 6tej generacji benzynkę 1,6 MPI
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty 2023, 21:34:39 »
Kolego "jabrze",
1. czy z serwisem gwarancyjnym jest duży problem? - w sensie, ile i jak często były jakieś naprawy od nowości?
2. jakie są minusy tego auta?
3. czy kupiłbyś ponownie ten samochód gdybyś miał kupić drugi raz?
4. jakie są koszty serwisowania?
5. czy są jakieś problemy ze skrzynią automatyczną?
ad 1. Nie mam żadnego problemu z serwisem gwarancyjnym, ale nie miałem żadnej usterki. Nic się nie dzieje od nowości.
Ad 2. Twardy tył.
ad 3. Nie kupił bym najnowszej Elantry, bo myślę o hybrydzie z wyłącznym napędem elektrycznym, ale dobrze postrzegam te samochody. Sąsiad właśnie sprzedał Elantrę V z lpg i przebiegem ponad 300. Nie miał do niej większych uwag.
ad. 4. Dla mnie koszty serwisowania to przeglądy gwarancyjne. Ostatni był najdroższy i kosztował ok. 1700. Nic w układzie hamulcowym z wyjątkiem zmiany płynu i z zawieszeniem nie było robione.
ad. 5. Skrzynia się ładnie ułożyła po pierwszych 3 kkm i chodzi płynnie bez odczuwalnej zmiany biegu. Jeżdżę głównie na normalu i potrafi po dużym przygazowaniu zejść dwa biegi w dół.
Porównując do i30 ma on lepsze przyśpieszenie, ale jest dużo głośniejszy w kabinie. Elantrą się przyjemnie jedzie do 150 km/h. Niestety ma słabo wytłumione nadkola szczególnie tylne, ale za chwilę będę mógł to poprawić. Ważne, że nie ma dźwięków skrzypiących plastików.