Autor Wątek: Ciężkie odpalanie  (Przeczytany 853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dembis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Ciężkie odpalanie
« dnia: 22 Wrzesień 2022, 06:18:37 »
Cześć.  I30 z 2009 roku , 1.6 Pb z gazem. Od jakiegoś czasu kiepsko odpalał,ostatnio do tego stopnia że odpalałem na 4 albo 5 razy. Dławienie się, szarpanie,gasniecie plus błąd z wypadania zapłonu. Sprawdzona instalacją lpg czy nie puszczą, ogarnięte zawory, świece,wtruski itp.
Awaryjnie na gazie odpalał.od strzala.
Gdzieś wyczytalalem aby zalac cały bak paliwa i uwaga problem.znikl. Auto pali.od strzala.
Z racji tego że mam lpg nie ukrywam że bak zazwyczaj pełny w 1/4 .
Ktoś miał taki.przypadek? Jakie rozwiązanie? Bo wszystko rozumiem ale dziwne aby bak w aucie musiał być zawsze pełny.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Ciężkie odpalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2022, 09:41:04 »
To by mogło wskazywać na uszkodzenie pompy paliwa.. [i30] Filtr Paliwa w I30 I 1.4 109KM - Benzyna Nawet podczas jazdy na LPG pompa paliwa pracuje w zbiorniku i przy 1/4 paliwa często jest tak, że nadmiernie się przegrzewa - bo paliwo nie chłodzi jej w całości i może się rozszczelnić.
Skoro na LPG jest ok, przyczyny szukaj w ukłądzie paliwowym. Do sprawdzenia ciśnienie paliwa.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Ciężkie odpalanie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2022, 19:59:55 »
Zakręć zawór od LPG. Pojeździj i zobacz czy jest lepiej na benzynie? Może być też przyczyną paliwo lub wtryski...

Offline dembis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Ciężkie odpalanie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2022, 07:00:48 »
Zakręć zawór od LPG. Pojeździj i zobacz czy jest lepiej na benzynie? Może być też przyczyną paliwo lub wtryski...
Pisałem w poście że lpg wykluczone. Reduktor nie puszczą i wszystko ok. Pozatym.jak dodaje bak pełny pali.od strzala

Offline daru007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Ciężkie odpalanie
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień 2023, 21:11:11 »
Cześć.  I30 z 2009 roku , 1.6 Pb z gazem. Od jakiegoś czasu kiepsko odpalał,ostatnio do tego stopnia że odpalałem na 4 albo 5 razy. Dławienie się, szarpanie,gasniecie plus błąd z wypadania zapłonu. Sprawdzona instalacją lpg czy nie puszczą, ogarnięte zawory, świece,wtruski itp.
Awaryjnie na gazie odpalał.od strzala.
Gdzieś wyczytalalem aby zalac cały bak paliwa i uwaga problem.znikl. Auto pali.od strzala.
Z racji tego że mam lpg nie ukrywam że bak zazwyczaj pełny w 1/4 .
Ktoś miał taki.przypadek? Jakie rozwiązanie? Bo wszystko rozumiem ale dziwne aby bak w aucie musiał być zawsze pełny.
[/quote
Czy udało się rozwiązać problem? Od roku walczę z tym problemem i nic.

piejar

  • Gość
Odp: Ciężkie odpalanie
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2023, 21:38:12 »
Jeżeli zapalanie zależy od poziomu paliwa sprawdzić elektorozaworek odpowietrzania baku - jeżeli przepuszcza to daje fałszywe powietrze do układu dolotowego w zależności  ile paliwa w baku