Autor Wątek: [Santa Fe CM] Łańcuszki wałków rozrządu  (Przeczytany 737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Palys

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Łańcuszki wałków rozrządu
« dnia: 21 Wrzesień 2022, 21:10:59 »
Witam. Pytanie odnośnie napinacza Łańcuszków wałków rozrządu oraz samych łańcuszków czy ktoś wymieniał ? Czy ktoś z osób na  forum spotkał się z problemem tego typu? Co ile się wymienia? Jakieś wskazówki, doświadczenia?

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Łańcuszki wałków rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2022, 21:30:20 »
Piszesz, że masz jakiś problem, ale nie dopisałeś problemu jaki wystąpił z tymi łańcuszkami. ??

ASO chyba wymienia łańcuszki oraz od razu uszczelniacze zaworowe gdy silnik wymaga już regulacji zaworów, ale to ASO i ich procedury :-)

Zawory kontroluje się przy wymianie rozrządu.

Offline Palys

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Łańcuszki wałków rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2022, 22:08:31 »
Rzeczywiście w tym wszystkim zapomniałem o opisaniu problemu. A mianowicie co jakiś czas raz, dwa razy w mc wyskakiwał mi błąd walka rozrządu na banku 2. W nie długim czasie błąd czujnika (nastawnika) faz rozrządu bank 2. Wymieniłem ten czujnik faz rozrządu lecz po kilku dniach znów błąd czujnika rozrządu. W pierwszym okresu mniej więcej od dwóch mc było to sporadyczne po tem co rano a teraz przy każdym odpaleniu wyskakuje błąd. Pomyślałem ze może aku słaby lecz nie po sprawdzeniu jak nowka. Wymieniłem jeden czujnik po tem kupiłem kolejny sadzać ze ten może wadliwy. Błąd to P0346. Pomyślałem ze może napinacz hydrauliczny na walkach od strony łańcuszków już nie trzyma ciśnienia. Pytanie oraz prośba czy ktoś się z czymś takim spotkał albo może cos gdzieś wyczytał, usłyszał. Za każde wskazówki serdecznie z góry dziękuje.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Łańcuszki wałków rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrzesień 2022, 22:48:15 »
1) może kuna lub inne uszkodzenie wiązki czujnika, całą ścieżkę do ECU trzeba sprawdzić
2) potrzebny majster z oscyloskopem do zbadania sygnału z czujnika
3) endoskop by się przydał aby zajrzeć czy tarcza z której czujnik pobiera dane nie jest uszkodzona

…czyli potrzebny majster co ma te wszystkie dziwne przyrządy i umie je obsłużyć :-)
 ;D ;D ;D ;D ;D

Rozumiem, że inne błędy nie wyskakują? …tylko ten?
…alternator też daje odpowiednie i stabilne napięcie?
_________________
jak nikt tu nie pomoże, a sam znajdziesz rozwiązanie, to dopisz tu jak rozwiązałeś ten problem :-)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2022, 23:05:27 przez Anazar »

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Łańcuszki wałków rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2022, 09:35:38 »
Czyli moja sugestia aby zacząć od znalezienia gdzie przewody wchodzą do ECU i zbadać oscyloskopem CO TAM DOCHODZI? Czy sygnał poprawny? ;-)

Potem idąc od ECU stopniowo po kolei wszystko sprawdzać.
Bez zachowania kolejności BARDZO TRUDNO ZNALEŹĆ USTERKĘ :-)

_____________________________
Czasem zdarzają nawet awarie ECU.