Autor Wątek: Spadki mocy 1,4 T-GDi  (Przeczytany 2186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czajan101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2022, 12:56:18 »
Update

to nie przepustnica, wymieniona i dalej lipa, cos w sterowniku z jakiegoś powodu jej każe się zamykać, to nie awaria mechaniczna....

Offline Tolinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Grudzień 2022, 23:30:19 »
Odkręciłeś w końcu ten czujnik spalania stukowego?

Offline czajan101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpień 2023, 14:09:27 »
tak, to nie to.

Problem nadal nie zidentyfikowany, chwilowo się poddałem.


Co zauważyłem dodatkowo to ze w momencie spadku mocy pojawia się mikro pierd dymu z rury koloru nieznanego bo widać to tylko w nocy jak ktoś jedzie za mną blisko z jakimiś ledami czy laserami.
Co w sumie miałoby sens bo spadek mocy wiążący się ze spadkiem ciśnienie zaskakuje go składem mieszanki.


Teraz czas na zawór recyrkulacji pomiędzy rurą z intercoolera a rura przy filtrze, będzie czyszczony, a pozniej jak to nic nie da to albo wymiana zaworu albo wymiana sterowania turbo.
Tylko nie wiem czy cały ten moduł z silniczkiem ( czy cokolwiek tak w środku jest - może cewka) wymieniać z cięgnem które otwiera wastegate czy bez. Długość cięgna teoretycznie ma wpływ na otwarcie zaworu, nie jestem pewien czy on się nie koryguje sam z siebie w zależności od różnicy zadanego i faktycznego ciśnienia.
Tylko to znowu 1000 na częsci...

Ogólnie to warsztaty póki co raczej mnie spławiają nie chce im się tego diagnozować w takiej formie jak to kaszle raz na fazę księżyca. (niektórzy przynajmniej mówią wprost, ze takie zagadki to tysiace zlotych i trzeba kłaść tarota albo wołać wróżbitę)

Wymieniać części na życzenie klienta zgodnie z jego wróżbami tez nie są jakoś specjalnie chętni.

Offline jami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Wrzesień 2023, 10:32:38 »
U mnie były strasznie zasyfione zawory i kanały dolotowe. Przebieg 60 tys. Po wyczyszczeniu silnik szybciej reaguje i ma więcej mocy, tak to odczuwam.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Wrzesień 2023, 12:36:52 »
Ściągałeś głowicę? O jakich zaworach piszesz.

Offline jami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Wrzesień 2023, 10:37:22 »
Głowica nie była ściągana. Demontowany był kolektor. Czyszczone były kanały i zawory dolotowe w głowicy (tak mam napisane na fakturze).
Plus fotka - stan przed czyszczeniem. Nie mogę znaleźć po czyszczeniu, ale nie było tego czarnego nalotu.

Offline czajan101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Listopad 2023, 13:44:50 »
Tu ewidentnie jest moment upuszczenia ciśnienia z układu turbo, tylko nie wiem czy przy turbinie (raczej tak, bo jest czasami słychać prace jakiegoś metalowego zaworu)  czy za IC

Chwilowo się poddałem, nie mam na to czasu ani pieniędzy, auto jeździ bdb oprócz tych małych momentów raz na fazę księżyca.

A sam cyrk zaczął się od momentu wymiany turbiny/cięgna turbo, wiec musialby to być mega zbieg okoliczności żeby było coś innego.


Wrózbita maciej mówi o tym, żeby wymienić to cięgno i sterowanie

Albo nie otwiera zaworu, przeładowuje i ratunek jest upuszczeniem za IC i zamknięciem przepustnicy.
Albo się otwiera z czapki bez prośby jak nie powinno i robi dziurę w dostawach powietrza.

koszt ... blsko 2 koła, bo wszyscy chca sciagac turbo, montowac ciegno z silniczkiem i ją sprawdzac przed montażem

Ewentualnie używka turbo i podmianka 1:1, ale to te 1000 za sprzęt 1000 za robotę




PYTANIE

Czy zna ktoś aplikację na telefon która czyta dane z OBD po bluetooth ale warunek - ma także odczytywać wartości zadane ciśnienia powietrza ze sterownika, a nie tylko czytać ile nadmuchało no i żeby logi robiło w trybie ciągłym

Troche by to pomogło w diagnozie.

Poki co próbowałem
Car Scanner - fajny ale tego zadanego nie ma - logi świetne
Torque pro - średnia apka, mocno graficzna jak jakas eska rozdzielcza, nie polecam do diagnostyki, tu tez takiej opcji z zadanymi warotosciami nie znalazłem

Obydwa w wersji płatnej wiec max funkcji jakie oferuje aplikacja.







Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Listopad 2023, 14:25:51 »
koszt ... blsko 2 koła, bo wszyscy chca sciagac turbo, montowac ciegno z silniczkiem i ją sprawdzac przed montażem
Bo tak powinna wyglądać kalibracja cięgna silniczka regulacji doładowania, w seryjnej turbosprężarce. Turbo musi załadować tyle powietrza ile mu się zada i na aucie to katorga skalibrować to....

Logowanie parametrów pracy silnika bardzo by się przydało, AFR, korekty, ciśneinia paliwa, doładowania, cofanie zapłonu... otwarcie EGR, EVAP stąd tylko "w prosty" sposób można poznać przyczynę ograniczenia mocy.
Może poszukasz osoby ze skanerem diagnostycznym GDS, G-scan? ewentualnie interface Delphi DS150. Skanery typu ELM-327 są uniwersalne i nie pokażą wszystkeigo.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Listopad 2023, 17:27:51 »
Torque pro - średnia apka, mocno graficzna jak jakas eska rozdzielcza, nie polecam do diagnostyki, tu tez takiej opcji z zadanymi warotosciami nie znalazłem
No to nieźle pojechałeś. Torque to jedna z najlepszych apek do odczytu danych przez OBD. Kiedyś jeszcze była bezpłatna wersja z ograniczoną funkcjonalnością, do "domowych" zastosowań.

Ale rozumiem, że Torque Ci nie odpowiada. Spoko. Myślę, że w takim wypadku warto rozejrzeć się za nieco bardziej profesjonalnymi interfejsami, które mają swoje dedykowane apki lub programy. Pytanie tylko ile danych Hyundai "pokauje" przez OBD, bo może się okazać że bez GDS-a się nie obejdzie, a to już koszt kilkuset złotych za samo urządzenie. Do kupienia u Chińczyka za około 400-500 zł + oprogramowanie za drugie tyle. Ale był tu na forum jakiś magik, który sam ogarnął podłączenie się przez GDS. Byś musiał poszukać.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2023, 20:42:27 »
Parę danych 1.4mpi z gscana

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2023, 20:45:32 »
cd

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Spadki mocy 1,4 T-GDi
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Listopad 2023, 20:47:19 »
cd