Autor Wątek: [Santa Fe DM] Santa Fe asystent pasa ruchu  (Przeczytany 1103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Santa Fe asystent pasa ruchu
« dnia: 19 Lipiec 2022, 22:23:00 »
Witam. Jadąc po autostradzie nie wykrywa mi pasów na jezdni. Asysten pasa ruchu po włączeniu nie wykrywa wogole pasów. Błędów żadnych nie ma. W czym może być problem?

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2022, 15:42:30 »
A jesteś pewien, że jest asystent pasa ruchu? Może tylko przycisk na desce i nic  poza tym  ;). A tak na poważnie, to po włączeniu asystenta zapala się kontrolka na tablicy liczników? Powinna palić się na zielono przy aktywnym systemie. Bezpieczniki sprawdzałeś?

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2022, 18:16:17 »
Włącznik działa. Po włączeniu jest kontrolka na liczniku i jest biała. Wogole nie chce widzieć pasów i zmienić koloru na zielony nawet jadąc autostrada. Błędów brak. Przy włączeniu na komputerze powoduje się napis że system uruchomiony

Offline Burnicki Piotr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2022, 20:50:33 »
A sprawdzałeś w kamerce przy lusterku,cz jest wszystko podłączone lub może jest zabrudzone?

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2022, 10:35:13 »
Nie zaglądałem tak. Ale jak to wyczyścić ewentualnie? Obudowę od środka się ściąga jakoś?

Offline Burnicki Piotr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2022, 19:32:21 »
Tak, ściągasz ten plastik co jest na szybie, w taki sposób że wysuwasz go w kierunku szyby

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2022, 11:41:59 »
Ściągnąłem plastik. Kamerkę wyjąłem przeczyscilem delikatnie. Szybę przedmuchalem sprężarka. I nic to nie dało. Nadal nie widzi pasów. jak odpiolem wtyczkę to błąd wyskoczył ale podpiąłem i wszystko ok. Najgorzej bo chciałem założyć spowrotem i połamałem zaczepy plastikowe 😤

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpień 2022, 08:26:02 »
Jestem po wizycie w Hyundai. Mam błąd C160649 - błąd programu ECU. Nie da się go usunąć. Aktualizowali oprogramowanie i nic to nie dało. Zapytanie odnośnie tego przypadku zgłosili do Warszawy Hyundai Polska. Odpowiedz dostali żeby sprawdzić wiązkę jeszcze. Jeśli wiązka będzie Ok to kamera przednia do wymiany. Koszt około 10000 tys. Powiedzcie jakby kupić używkę kamerę i podmienić to trzeba ją kalibrować czy powinna odrazu zacząć chodzić? Jadę za 2 tygodnie na sprawdzenie wiązki jeszcze i myślałem kupić używkę i jak wiązka będzie Ok to żeby kamerę podmienili odrazu i ja uruchomili bo nie uśmiecha się wydać 10 tys za nową u nich.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpień 2022, 10:33:32 »
Kamerkę niezależnie czy nową czy używaną i tak będziesz musiał skalibrować. Miej nadzieję, że to wiązka 🤞

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpień 2022, 11:50:57 »
Zamówiłem za 900 zł używkę kamerę taka samą i pojadę do Hyundaia to jeśli wiązka będzie Ok będę chciał żeby założyli używkę i sprawdzili wtedy i skalibrowali jeśli będzie dobra odrazu. A jeśli to wiązka i zrobią bez wymiany kamery to odeśle tą. 14 dni na zwrot jest.  Ale szukałem na forach zagranicznych i raczej kamera to. Dam znać po wizycie w ASO jak się skończył temat.

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sierpień 2022, 11:54:13 »
A jeszcze pytanie za co dokładnie kamera odpowiada? Asystent pasa ruchu to wiaodmo. A automatyczna zmiana świateł z drogowych na mijania? Ponoć wykrywanie pieszych rowerzystów zwierząt itd gdzieś wyczytałem. I awaryjne hamowanie też nie wiem czy działa. Bo ostrzega przed kolizja ale nie hamował.

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień 2022, 22:59:19 »
Przyszła do mnie kamerka. Założyłem ja wyjechałem i o dziwo wszystko działa. Pasy wykrywa i światła mijania i drogowe zmienia. Bez podłączania komputera odrazu system zadziałał

Offline Tolinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień 2022, 10:43:46 »
Uszkodzona wiazka... Nie ma to jak powachlowac zdechlego kurczaka, najlepiej cudzymi rekami.
Na zepsuta pamiec kalibracji nie pomoze nic poza wymiana na inne/nowe. Fajnie,ze udalo sie bez
ponownej kalibracji.

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2021/MC-10190180-0001.pdf
NTHSA to taki UOKIK specjalizujacy sie w tematach automotive w Stanach Zjednoczonych.

Mozna miec kontrole nad badziewiem? Mozna.

Przepraszam za brak polskich znaków.

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe asystent pasa ruchu
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień 2022, 11:48:40 »
No zdziwiłem się że zadziałało bo raczej myślałem że bez zakodowania nowej kamery nie zadziała. Kamera używana bez kalibracji się obeszło. Testowałem na drodze działa bez zarzutu i łapie pasy równo po lewej i prawej stronie więc raczej kalibracja zbędna.