Autor Wątek: Hyundai Tucson 2004r środkowy nawiew  (Przeczytany 730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bryku65

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai Tucson 2004r środkowy nawiew
« dnia: 04 Lipiec 2022, 16:12:09 »
Witam,
Mam problem od 2 tygodni z środkowym nawiewem, a dokładnie przestało z niego wiać. Klimatyzacja manualna, ustawiam na twarz i leci tylko po bokach. Używałem zazwyczaj nawiewu na szybę, czyli skrajnego na pokrętle, gdy chciałem ustawić na twarz, zaczęło stukać, aż w pewnym momencie przestało wiać. Sprawdzałem wszystkie kombinacje pokrętła, odłączyłem akumulator ( myślałem że klapki się zresetuja), sprawdzałem kamerka na kablu czy nic się nie zapchalo, filtr kabinowy wymieniłem na nowy tydzień przed awaria. Macie może jakieś inne pomysły?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Hyundai Tucson 2004r środkowy nawiew
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2022, 13:50:05 »
Nie wiem jak jest w manualnej,ale koło nóg kierowcy masz taki sterownik klap elektryczny i często one padają. Z drugiej strony też jest podobny. Jeden steruje klapkami a drugi chyba ciepło zimno.

Offline Bryku65

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Hyundai Tucson 2004r środkowy nawiew
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2022, 19:44:03 »
Dzięki za wskazówki. Dostałem się disisj pod kierownicę (zdemontowalem plastik pod kierownicą) i na prawo jest ten silniczek, który steruje kierunkiem nawiewu ( czarny z białym plastikowym ,, wachlarzem "). Okazało się, że się zablokował, poruszałem nim trochę i użyłem WD -40. Na ten moment działa jak należy.
Pozdrawiam