Autor Wątek: [Santa Fe CM] Chip tuning  (Przeczytany 26257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad 2014, 23:36:10 »
Troszkę mniej bo po znajomości u brata kolegi z firmy - pięć stówek. Także jestem verry heapy :-)

santa claus

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudzień 2014, 21:57:05 »
A to fajnie.
Ja może kiedyś pomyśle o czymś takim...ale w inne rzeczy muszę zainwestować obecnie.
No to miłego użytkowania życzę.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Grudzień 2014, 21:58:55 »
Nie dziękuję:)

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudzień 2014, 22:11:12 »
No za pińćset to można czipować.... :mrgreen:

subaru

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2014, 06:58:17 »
Cytat: "Hulltay"
Koledzy, jestem już po "szczepieniu" testy przed modem wykazały 115 km:) po wyszło 142km i 324 Nm, program pisany pod dane z ECU silnika tak jak sztuka nakazuje:). Testy (mapa pierwotnej konfiguracji) przed i po co prawda nie robione na hamowni ale na drodze ( z 4 osobami na pokładzie) i na porządnym dedykowanym sprzęcie (komp z interfejsem). Efekt mega różnica i frajda z jazdy:) normalnie rakieta, nie to samo auto! efektem ubocznym będzie wymiana sprzęgła które i tak już było słabe, a wyszło w testach że trochę się zaczęło ślizgać.


Czy możesz dać namiar? Piszesz dalej, że kolega - robi tylko dla swoich czy można sie umówić "komercyjnie"?

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień 2014, 08:09:48 »
Oczywiście, Firma "Nagaz" Stefanowski w Łodzi, tylko jak pisałem cenę miałem po "znajomości" bo to Kolega Brata.

subaru

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Grudzień 2014, 08:24:03 »
Cytat: "Hulltay"
Oczywiście, Firma "Nagaz" Stefanowski w Łodzi, tylko jak pisałem cenę miałem po "znajomości" bo to Kolega Brata.


Dziękuję.
Myslałem, że trochę bliżej (Wałbrzych i okolice :-o .

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Grudzień 2014, 11:17:48 »
No niestety jest kawałek, ale za to super się teraz jedzie A8:) ponoć we Wrocku jest też niezły fachura podpytam kolegi o namiary bo stroił tam passata i był bardzo zadowolony z ceny i efektów.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Styczeń 2015, 18:52:51 »
Czy ktoś z kolegów zna jakąś firmę w Rzeszowie lub okolicy, która dobrze i solidnie mogłaby podnieść moc i moment w Santa Fe 2.0 113KM? Najlepiej nie drożej niż wspomniane wyżej 500 zł :mrgreen:

SantaWaldi

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Luty 2016, 13:54:14 »
Cytat: "santafanta"
ja mam santa fe 2007 150 km i przez chwilę się nad tym zastanawiałem bo denerwowała mnie turbodziura, zwłaszcza jak się dużo jeździ po mieście da się odczuć, ale zrezygnowałem. rozmawiałem (tu w Irlandii) z kolesiami z serwisu (filia niemieckiej firmy) - oczywiście taki koleś nie powie słowa o wadach więc tylko mówił że nie tylko moc i moment wzrosną, ale też spalanie spadnie o 0,4l ale poszukałem więcej, popytałem i okazuje się że nie dość że ma to bardzo zły wpływ na sprzęło i skrzynię biegów (które nie są zrobione z myślą o przenoszeniu tak dużego momentu) to jeszcze głównym powodem dlaczego producent samochodu nie podkręca mocy tak wysoko jest tolerancja na jakość paliwa. Otóż czipując pracę silnika bardzo zawężamy tą tolerancję i w efekcie silnik może się szybciej zużyć gdy jakość paliwa jest z dolnych zakresów dopuszczalnych normy, lub poniżej.
Ostatecznie przyzwyczaiłem się do słabych dołów, a nie mogę powiedzieć że mu brak mocy jak się rozkręci, wręcz przeciwnie. Zamierzam tym autkiem pojeździć dobrych parę latek więc myślę że intuicja jednak podpowiada dobrze aby nie czipować...


Odnośnie paliwa do diesla to prawie na każdej stacji są 2 rodzaje tzw "normal" i o ok 20gr droższe jakieś "super power" :), znaczy szlachetniejsze

Do tego można by założyć mniejsze koła co chyba powinno zmniejszyć troszkę czas do setki oraz obciążenia podzespołów (dwumasy, łożysk itp) kosztem prędkości max.

mark.87

  • Gość
[Santa Fe CM] Chip tuning
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Luty 2016, 16:26:44 »
Witam chipowal ktos wersje 155KM?mam chec podkrecic po zakupie z 155 na 185KM i 400nM ale chcialbym poznac opinie osob ktore mialy stycznosc z tym, tak tak wiem sprzeglo itp ze poleca szybciej,,,,,