Autor Wątek: Lusterko fotochromatyczne  (Przeczytany 839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yzerman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Lusterko fotochromatyczne
« dnia: 08 Czerwiec 2022, 12:44:47 »
Szanowni forumowicze,
Ostatnio zakupiłem lusterko fotochromatyczne do i30 i zastanawiam się gdzie najlepiej wpiąć się w instalację elektryczną samochodu. Mam oryginalną wtyczkę i do podłączenia są 3 kable: +, masa oraz sygnał biegu wstecznego. Myślałem nad skrzynką bezpieczników ale nigdzie nie mogę znaleźć info w którym przewodzie znajdę sygnał wstecznego. Masę i plus zawsze mogę pociągnąć z lampki podsufitowej (chociaż tam jest chyba stały +).
Podłączenie chciałbym zrobić w miarę dyskretnie ponieważ auto jest cały czas na gwarancji.
Ktoś już może przerabiał ten temat?? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrowienia.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Lusterko fotochromatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2022, 16:06:52 »
Lusterko ma być podłączone do stałego + bo inaczej to niby jak ma działać chyba że czegoś nie zrozumiałem, a trzeci kabel do sygnału ze wstecznego aby się rozjaśniło podczas cofania. Ja w swoim montowałem takie lusterko i działa wyśmienicie - kupiłem używkę z GPS. Pozdrawiam

Offline Yzerman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Lusterko fotochromatyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2022, 09:26:03 »
Chyba zastosowałem za duży skrót myślowy :D Chodziło mi o podłączenie lusterka pod + po stacyjce a nie pod stały jaki jest w górnej lampce.
Gdzie Kolego Zibi podłączyłeś się pod sygnał od wstecznego?? Podejrzewam, że jest gdzieś w skrzynce bezpieczników ale który to kabelek??

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Lusterko fotochromatyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2022, 15:29:05 »
https://autobezpieczniki.pl/hyundai-i30-2013-2018-skrzynka-bezpiecznikow/ może na tej stronie znajdziesz podpowiedź, ja pociągnąłem przewód z tylnej lampy. Natomiast + ze skrzynki gdzie na bezpieczniku pokazał się prąd po przekręceniu-załączeniu stacyjki. Do tego użyłem gotowego przewodu, wiem że niektórzy narzekali na te przewody mnie działają. Wersje amerykańskie miały fajne lusterka fotochrom bo za ich pomocą można było otwierać bramy wjazdowe po zaprogramowaniu. Życzę miłego majsterkowania i długiego niczym nie zakłóconego użytkowania ;D

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Lusterko fotochromatyczne
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2022, 10:26:47 »
Jakie lusterko do i30 2019 pasuje? konkretnie do i30 czy z innego modelu?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Lusterko fotochromatyczne
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2022, 20:38:26 »
Lusterka z tego co wiem wielkością są takie same natomiast różnią się tylko uchwytem, który jak się ktoś postara można przerobić nie podmienić przerobić ze swojego lusterka. Jak tak zrobiłem do puki nie znalazłem używanego za rozsądna cenę pasującego do mojego samochodu. Według mojego kolegi rozsądna cena to taka jak jest 0 /zero/ z przodu to tak żartem.