Autor Wątek: błąd poduszki airbag - gdzie jest czujnik?  (Przeczytany 1480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
błąd poduszki airbag - gdzie jest czujnik?
« dnia: 04 Czerwiec 2022, 15:36:00 »
  Cześć,

Pojawił się u mnie błąd poduszki airbag, po tym jak mechanicy zarżnęli akumulator próbując uruchomić samochód a zapominając o odcięciu zapłonu  :o

Odczytane błędy to
1) B1620 - SRSCM internal failure, state: present
2) B1112 - ignition voltage low H, state: history

Santa fe sm, 2002, 2.7, 4x4, benzyna..

Obecny plan to wymontować i flashować. Czy ktoś z was wie, gdzie znajduje się sterownik airbag?

Z góry dziękuję za pomoc!

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: błąd poduszki airbag - gdzie jest czujnik?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2022, 19:15:35 »
takie historie pojawiają się w wielu samochodach. Zanim zaczniesz jakieś grube akcje podjąłbym na Twoim miejscu próbę skasowania błędu na sprawnym akumulatorze jakimś przyzwoitym urządzeniem, nie jakimś klonem z allegro, najlepiej oryginalnym GDSem.

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: błąd poduszki airbag - gdzie jest czujnik?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2022, 18:20:48 »
dziękuję za odpowiedź :) przepraszam, że tak długo to trwało - omawiałem Twoją odpowiedź w paru źródłach.

Po konsultacjach u paru mechaników i diagnostykach komputerowych:
1) nie da się skasować błędu w ten sposób - zapisuje się w sterowniku airbag
2) wyjściem z sytuacji jest flash lub wymiana sterownika - zależnie od uszkodzenia sterownika.

odpowiadając na moje pytanie - sterownik jest w tunelu środkowym, przy drążku skrzyni biegów. Gdy ma się 3 przeguby w ręce  ::) to można odkręcić boczny panel tunelu (ten szary) od strony pasażera i próbować wypiąć bez zdejmowania całego tunelu. Panel boczny to odkręcenie 5 śrub (jeśli dobrze liczę ;P )

temat do zamknięcia, dziękuję :)