Autor Wątek: Wygłuszenie maski  (Przeczytany 799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Wygłuszenie maski
« dnia: 30 Maj 2022, 15:35:31 »
Nie wiem jak w Waszych modelach ale w moim brak jest wygłuszenia maski. Przy prędkości powyżej 90km/h zaczyna już być głośno wewnątrz. Dajcie znać czy ktoś wykonał w swoim aucie wygłuszenie maski i czy cokolwiek to pomogło.
Jest to najprostszy i najtańszy sposób ale nie mam pewności czy efekt będzie zauważalny a tym samym wart zachodu.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2022, 18:16:45 »
Powiem na swoim przykładzie czyli wygłuszeniu maski w getzie. Wygłuszenie dają fabrycznie w ropniakach ale w benzynach nie a tu też jest dość głośno. Za oryginał w ASO zawołali 400zł. Poszedłem więc na złomowisko u mechanika i za 5zł dostałem dwa wygłuszenia maski od Fiata CC i SC. Założyłem obydwa by była grubsza.
Efekt to faktycznie ciszej podczas jazdy. Mam zamontowane wtryski BRC i one głośno cykały i dzięki wygłuszeniu już i ich tak mocno nie słychać nawet na zewnątrz.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2022, 20:24:51 »
 pomyślałem sobie o samoprzylepnej macie butylowej z alledrogo.
Chyba żeby przypasować z CRDI - maski chyba sie nie różnią więc powinno grać
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2022, 20:32:15 przez arapaho »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2022, 20:47:40 »
Maty butylewe są może fajne ale łatwo palne i lepiej nie mieć tego pod maską :).  Lepiej właśnie poszukaś oryginału od diesla albo na złomie dopasować od innej marki jak nie da się oryginały skołować.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2022, 21:24:48 »
widzę na alledrogo podróbki za 145 -  chyba wypróbuję :P

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2022, 22:31:12 »
Już trzecie auto mam wygłuszone własnoręcznie, to nabrałem doświadczenia. Wygłuszenie maski nic konkretnego nie da, gdy silnik ma obroty w okolicach 4000 przy 140 km/h czy 3000 przy 100 km/h. Na zewnątrz będzie mniej hałasu, w kabinie to tylko... placebo (też mam cykające wtryskiwacze, bo to tsi).

Znacznie lepiej zainwestować w nadkola, a zwłaszcza tylne, bo tylne koła są w kabinie, a przednie w większości przed nią.

U siebie pod maską mam matę butylową z aluminium, na tym piankę (niepalną, specjalnie pod maski), a na to jeszcze wygłuszenie fabryczne z diesla. Mój silnik ma 3000 rpm przy 140 km/h, a największym generatorem hałasu są tylne koła (dodatkowo wygłuszone: wszystkie nadkola, podłoga pod kanapą, wszystkie drzwi i bagażnik).

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2022, 00:03:14 »
Czyli jednak placebo... a o nadkolach też myślałem ???

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Wygłuszenie maski
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2022, 00:14:49 »
Nadkola warto zrobić tak:

Na blachę mata:



A na nadkole pianka (nie więcej niż 3-4 mm, bo będzie ciężko je z powrotem zamontować, gdyż miejsce już się zmniejszyło o grubość maty):