Autor Wątek: Aktywacja tempomatu aktywnego  (Przeczytany 2185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lookaszpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Aktywacja tempomatu aktywnego
« dnia: 25 Maj 2022, 00:41:15 »
Witajcie,

zastanawiam się czy tak jak w przypadku poprzednich wersji Hyundai, ludzie dokładali zwykły tempomant, to czy w obecnych byłaby możliwość aktywacji tempomatu aktywnego. Przypuszczam, że wszystkie niezbędne elementy nasz pojazd posiada i pewnie chodzi tutaj o ograniczenie programowe dla osób, które niezdecydowały się na automatyczną skrzynię biegów. Ciekawy jestem Waszego zdania.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2022, 04:47:33 »
Witam potrzebny jest radar z przodu pod zderzakiem+ programowanie

Offline lookaszpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2022, 08:18:06 »
Cytuj
i30 jest również wyposażony w AEB z systemem ostrzegania przed kolizją z wykrywaniem pieszych, czyli w zaawansowaną funkcję ostrzegania kierowcy o konieczności nagłego hamowania. W sytuacji zagrożenia system może również hamować automatycznie. Wykorzystujący radar przedni i kamery system AEB, działa w trzech fazach. Najpierw ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo, a następnie dozuje siłę hamowania zależnie od poziomu zagrożenia i maksymalnie ją zwiększa aby uniknąć kolizji, lub zminimalizować jej skutki, jeśli jest nieunikniona. System uaktywnia się w przypadku wykrycia pojazdu lub pieszego przed samochodem podczas jazdy z prędkością powyżej 10 km/h

Zakładam, że mając tę funkcję w samochodzie, mamy radar o którym wspominasz?

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2022, 14:29:49 »
Tak i nie. Może być sytuacja że aeb będzie działał a nie będzie radaru, wtedy nie ma funkcji pieszych. Jak jest kamera i radar to można dołączyć aktywny tempomat i w AEB dopisać funkcję pieszych. Radar jest  ustawiony pod pewnym kątem i trzeba go adaptować. Niestety trzeba ściągać zderzak, jeżeli ktoś sobie zamontuje to mogę programowo mu to dograć.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2022, 14:34:16 przez malerikula »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2022, 20:26:02 »
mając tę funkcję w samochodzie, mamy radar o którym wspominasz?
Tak i nie.
Jesteś pewien? AEB jest dostępne w modelach już od 2017 roku i to nawet w najuboższej wersji wyposażenia. Działa przez kamerę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w mojej biedawersji z 2017 r mam radar. Absolutnie niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2022, 20:27:58 przez tomilipin »

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2022, 21:01:14 »
Przecież pisałem że AEB występuje w dwóch wersjach z radarem i bez. Jak jest  radar to można dołożyć aktywny tempomat i rozszerzyć  AEB i dodanie z funkcji  wykrywania pieszych.

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipiec 2022, 10:28:12 »
Jak wygląda radar i w którym miejscu jest?

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lipiec 2022, 05:00:06 »
Z przodu pod zderzakiem  kwadrat ok5na 5cm

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad 2022, 14:31:49 »
:)

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Aktywacja tempomatu aktywnego
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2023, 23:03:49 »
A czy istnieje możliwość (i jak mogłoby to wyglądać )dodania radaru? Zauważyłem że mam za znaczkiem na ramie miejsce do przykręcenia radaru. Ale zapewne trzeba by mieć oprócz samego radaru:
Kabel do podłączenia(wiązka), osłonkę znaczka przeznaczoną do wersji z radarem oraz na końcu przeprogramować komputer.
i30 wersja po lifcie 2022