Autor Wątek: [Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?  (Przeczytany 14317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« dnia: 29 Kwiecień 2012, 17:29:41 »
Witam. Zrobiło się ciepło i problem. Dzisiaj podczas jazdy zaczęła rosnąć temperatura płynu chłodniczego, gdy wyłączyłem silnik dość szybko spadła. Po odpaleniu i dalszej jeździe znowu rosła. Ubytku płynu nie mam, ale zauważyłem, ze nie załącza się wentylator. Co może być przyczyną, zacząć od termostatu ?, czy jakiś czujnik. Może któryś z kolegów wie w którym miejscu znajduje się termostat. Z góry dziękuję.
Aha zapomniałem dodać ze jechałem dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu na klimie, gdy włączyłem bardzo szybko schłodziła auto, aż się zdziwiłem że tak szybko. Gdy temperatura zaczęła rosnąć z nawiewów zaczęło lecieć ciepłe powietrze.

wald

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2012, 20:48:54 »
W temacie rozrządu załączyłem zdjęcie na którym jest termostat, pod alternatorem. Jeżeli to jest termostat to najpierw spróbuj jak jest gorący włączyć ogrzewanie na max to powinna spadać trochę temperatura, sprawdź czy przewody nie pęcznieją (uszczelka pod głowicą), przy włączonym zapłonie odepnij kostkę od czujnika temperatury (w mondeo od razu uruchamia się wentylator) nie pamiętam, czy przy termostacie, czy silniku, ale chyba to pierwsze. Będzie trochę dłubania.

NieAmator

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2012, 10:01:12 »
zobacz cy nie masz wody w układzie. a do wentylatora idzie przekaźnik pt. RAD FAN LOW

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2012, 10:39:35 »
Witam. Okazało się że miałem mało płynu w układzie, dolałem ok.3 l i na razie jest ok. ale to oznacza że jest jakiś mały wyciek z układu którego nie widać. A wentylator nadal nie chodzi. Wczoraj dość dużo pojeździłem w mieście i na autostradzie i nie zauważyłem żeby się załączył. Temperaturę wskazówka pokazuje tak na połowie, nie wiem może temp. jest za mała żeby się włączył?. Chociaż po takiej jeździe i wysokiej temp. na zew. powinien się włączyć, tak myślę. Jeszcze sprawdzę ten przekaźnik, jak go znajdę. Pozdrawiam.

wald

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2012, 11:06:42 »
To nie było płynu wcale w wyrównawczym, a trzy litry to nie mały wyciek. Sprawdź te opaski pod alternatorem jak na zdjęciu). Jak zdejmiesz plastik z silnika to ręką możesz sprawdzić,czy nie jest mokro, bo te opaski słabo trzymają.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2012, 13:33:02 »
Z wentylatorem sprawa się wyjaśniła okazało się że był walnięty bezpiecznik 50A, ale w taki sposób ze na pierwszy rzut oka nie było nic widać.teraz wentylator chodzi ale lekko obciera o obudowę.

NieAmator

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj 2012, 10:32:57 »
kolego musze cie zmartewić twoje auta ma chyba uwaloną uszczelke pod głowicą

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2012, 18:39:30 »
Z wentylatorem sprawa się wyjaśniła okazało się że był walnięty bezpiecznik 50A, ale w taki sposób ze na pierwszy rzut oka nie było nic widać.teraz wentylator chodzi ale lekko obciera o obudowę.

No i wentylator padł, spalił się silnik. Poszedł dym z pod maski, bezpiecznik strzelił (całe szczęście) bo samochód mógł się spalić. Elektryk zmierzył pobór okazało się że wentylator przy pracy daje 80A ,przewody gorące, a zabezpieczenie bezpiecznik 50A. Do wymiany kpl silniczek, wentylator, obudowa. Jutro odbieram.

NieAmator

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2012, 19:53:51 »
możesz schładzać włączając klime wtedy wentylator od klimy będzie chłodził chłodnice od klimy i wody

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień 2012, 20:44:19 »
Cytat: "NieAmator"
kolego musze cie zmartewić twoje auta ma chyba uwaloną uszczelke pod głowicą


Powracam do tematu. Kolega "NieAmator" strzał w dziesiątkę, okazało się że walnięta uszczelka pod głowice. Co prawda woda się nie gotowała, ale ubywało płynu i wytwarzało się duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2012, 19:24:34 »
No to tylko współczuć, ale teraz to już będzie tylko z górki......

wald

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień 2012, 20:20:30 »
Bez urazy, ale chyba pierwszy to zasugerowałem.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień 2012, 21:22:25 »
Cytuj
Bez urazy, ale chyba pierwszy to zasugerowałem.


Obydwoje mieliście rację, tylko ja nie dopuszczałem takiej myśli.

 
Cytuj
No to tylko współczuć, ale teraz to już będzie tylko z górki.....


No nie wiem, w kolejce czeka turbina. Kupiłem samochód  bezwypadkowy w idealnym stanie, a teraz wszystko po kolei wychodzi i to wcale nie jakieś drobiazgi.

wald

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień 2012, 09:47:11 »
To może podaj adres tego uczciwego.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Wysoka temperatura płynu. Czy to termostat ?
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrzesień 2012, 10:13:36 »
pocieszające jest to, że jak już to zrobisz to pewnie przez długi czas nie będziesz się do tego dotykał.