Autor Wątek: Czarny wyswietlacz  (Przeczytany 928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Czarny wyswietlacz
« dnia: 16 Maj 2022, 19:27:22 »
Witam, zdarzyło mi się już tak dwa razy że przyszedłem do samochodu przekręciłem kluczyk, a wyświetlacz czarny, nic się nie świeciło. Radio grało, wszystko działało lecz nic nie było widać na wyświetlaczu. Wyłączyłem zapłon i ponownie załączyłem, nic nie dało. Jednak gdy zamknąłem samochód i przyszedłem po chwili wszystko wróciło do normy. Przełom czerwca , lipca jade na drugi przegląd i to zgłoszę, pytanie czy ktoś już miał taki przypadek ?.

Drugi problem to czasem się zdarza jak wchodzę do samochodu z telefonem i rozmawiam, przełącza się na głośnomówiący ale muzyka dalej gra. Są to też losowe przypadki i nie ma zależności, może coś w oprogramowaniu?
 

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2022, 20:46:08 »
Rozumiem, że chodzi o wyświetlacz radia, a nie ten między zegarami? Dodaj jeszcze jakie to radio, bo mniemam, że z BT.
Jeśli tak, to wygląda na wieszające się radio - aktualizacja software'u powinna pomóc.

Spisz sobie tylko, albo zrób zdjęcie, aktualnego oprogramowania radia, żeby potem sprawdzić czy wgrali Ci nowe. Ewentualnie pomoże to też w wyszukaniu problemu w necie. Powodzenia :)

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2022, 22:19:14 »
Mój błąd, oczywiście chodzi o wyświetlacz radia. Radio z navi. Gdzie znajdę wersję oprogramowania?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2022, 18:44:33 »
Gdzie znajdę wersję oprogramowania?
Pewnie gdzieś na końcu ustawień, jakieś "Info" lub coś podobnego. Ewentualnie zobacz jak to wygląda w Tucsonie:

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2022, 12:54:13 »
Witam ponownie, jestem świeżo po serwisie, zaktualizowano oprogramowanie, zresetowała wyświetlacz i zaktualizowano mapy. Naradzie problemów nie ma, lecz zobaczymy później jak będzie. Na przeglądzie otrzymałem litr oleju gratis na dolewkę, który mogę wykorzystać przy następnym przeglądzie. Zapłaciłem 1180 plus zrobiłem ozonowanie i filtr węglowy kabinowy. To był mój drugi przegląd i nie wymieniono filtra powietrza bo nie był konieczny.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2022, 19:57:36 »
Dzięki za info jak potoczyła się sprawa. Większość ludzi po znalezieniu rozwiązania już nie pisze na forum... Dlatego wielkie dzięki.

Na przeglądzie otrzymałem litr oleju gratis
Zapłaciłem 1180
"Gratis" ::) Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;D

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2022, 12:05:31 »
Z tym "gratisem" też się uśmiecham. Co ciekawe gdy się umawiałem na przegląd koszt miał był 1300zl.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2022, 09:34:50 »
Co ciekawe gdy się umawiałem na przegląd koszt miał był 1300zl.
To chyba standardowa praktyka w Hyundaiu >:( Jak ja się umawiałem na przegląd to też facet mi mówił, że to normalny, zwykły przegląd i wyjdzie około 350-400 zł, a ostatecznie zapłaciłem 900 zł. Nigdy ku*wa więcej.
Za pół roku kończy mi się gwarancja i sajonara, sam sobie będę wymieniał olej i co tam potrzeba, albo pójdę do lokalnego mechanika.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2022, 09:47:09 »
Gwarancja na nowe auto to taki współczesny rodzaj niewoli finansowej. ;-)

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Czarny wyswietlacz
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2022, 22:05:23 »
Dzisiaj znów jeden z problemów wrócił, a mianowicie rozmawiałem przez telefon i wchodziłem do samochodu odpaliłem go, telefon połączył się z samochodem lecz radio się nie wyciszyło i rozmowa w raz z radiem się zagłuszały. Znów muszę się wybrać do tych "ekspertów" z ASO.
Jak się rozwiązała sytuacja, ale pewnie nie będzie to prędko.