Autor Wątek: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu  (Przeczytany 912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« dnia: 16 Maj 2022, 19:05:25 »
Czy komuś również pękł spryskiwacz tylnej szyby i lampa trzeciego stopu w i30 PD, czy też będę pierwszym przypadkiem na tym forum?
Początkowo myślałem, że ktoś w ordynarny sposób próbował pożyczyć lampę podważając w miejscu spryskiwacza ale po przejrzeniu OLX odkryłem, że uszkodzenia w tym ogłoszeniu https://www.olx.pl/d/oferta/lampa-swiatlo-stop-led-hyundai-i30-2017-CID5-IDOdr5c.html?reason=observed_ad są bardzo podobne jak u mnie.
Szrama przez środek (na innych ogłoszeniach nie widziałem) oraz pęknięcie w okolicy spryskiwacza. Podejrzewam, że to przez jakieś naprężenia cieplne.
ASO się wypnie czy może problem jest znany?


Drugie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lampa-swiatlo-stop-led-hyundai-i30-2017-ID6EwpfO.html#gallery-open
Dokładnie tak samo to wygląda.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2022, 19:08:40 przez asche »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2022, 20:36:25 »
Jeśli nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych, np. od uderzenia, to powinno się kwalifikować pod naprawę gwarancyjną w ASO.

PS. Weź popraw ten tytuł, bo aż wstyd... Zobacz: https://www.ekorekta24.pl/liczebniki-porzadkowe-3-go-maja-3-ego-maja-czy-3-maja/

Offline Marek 1974

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2024, 21:07:17 »
Miałem ten sam problem i kupiłem nową lampę na allegro oryginał, bo skończyła mi się już gwarancja.Przy samodzielnej wymianie okazało się, że jedna, chyba z czterech śrub mocujących wkręca się tylko do pewnego momentu i następuje opór przy wkręcania. Nie mogłem jej wkręcić tak jakby był problem z gwintem w otworze. Dobrze, że nie próbowałem zrobić tego na siłę bo załatwił bym lampę. Kiedy obejrzałem starą pękniętą lampę okazało się, że pęknięcie jest właśnie w miejscu tego otworu na  śrubę. Wygląda, że otwór pod tę śrubę jest żle nagwintowany i przy dokręcaniu pęka obudowa klosza. Dokręciłem lampę tylko na trzy śróby i jeżdżę już dwa lata i jest dobrze nic nie pękło. Dodam, że wcześniej wymienili mi już lampę na gwarancji i po roku zaczeła parować bo pękła w tym samym miejscu co porzednia.

Offline jarob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2024, 09:55:01 »
Witam
Dzisiaj zauważyłem takie samo pęknięcie na swojej lampie, też w okolicy spryskiwacza . Czytałem w necie że swego czasu podobna przypadłość pojawiała się w Hyundai Tucson i lampy były wymieniane poprzez akcję serwisową. Jeszcze mam 1/2 roku gwarancji na samochód, jadę zgłosić temat do ASO, jestem ciekawy jak podejdą do tematu.

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień 2024, 19:28:12 »
Lampa pęka przy spryskiwaczu albo centralnie na środku, miałem wymienianą 3 razy! Czwartą lampę założyłem sobie sam i odpukać od prawie roku jest ok,
Miałem nawet taki przypadek że do serwisu jako nowa przyjechała uszkodzona, przypadek? możliwe.

Wg mnie te lampy albo cały spojler ma wadę konstrukcyjną a przy nieodpowiednim montażu szybciej są niszczone.
Przy żadnej wymianie lampy, nie zostały zmienione podkładki, pianki które trochę amortyzują ten cały układ - lotka - szyba - lampa


Offline jarob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2024, 07:49:13 »
Jestem już po wizycie w ASO.  Pęknięta lampa 3 stopu zakwalifikowana do wymiany gwarancyjnej .

Offline dsider

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Pęknięty tylni spryskiwacz i lampa 3-go stopu
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2024, 19:58:40 »
Jeśli nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych, np. od uderzenia, to powinno się kwalifikować pod naprawę gwarancyjną w ASO.

PS. Weź popraw ten tytuł, bo aż wstyd... Zobacz: https://www.ekorekta24.pl/liczebniki-porzadkowe-3-go-maja-3-ego-maja-czy-3-maja/
Jeśli już 'dotykać' kwestii jezykowych, to nie jest to 'lampa trzeciego stopu'- jakkolwoiek pisane, tylko - istotne jest właściwe znaczenie - 'trzecia lampa stopu'