Autor Wątek: [Santa Fe CM] Wycena naprawy przedniego zawieszenia  (Przeczytany 886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mosol

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« dnia: 29 Kwiecień 2022, 20:35:03 »
Cześć i czołem,

Wróciłem od poleconego mechanika gdzie koszty naprawy miały oscylować w granicy 400pln a wyszło równe 1400.

Aby uspokoić swoje wewnętrzne wyczucie na niezostania wydy...m, chciałbym zapytać uprzejmie o Wasze doświadczenie cennikowe w zakresie następujących napraw (materiał + robocizna):
  • wymiana 4 tulei wachaczy - przód - 500 PLN
  • 2 sworznie wachaczy - przód 300 PLN
  • 2 łączniki stabilizatora - przód  300 PLN
  • 2 gumy stabilizatora - przód  150 PLN
  • geometria kół - 150
- to jest raczej standardowa cena
[/list]

Ja osobiście mam wrażenie, że zostałem deko naciągniety. Same tuleje wachaczy to średni koszt 40pln, co daje raptem 160 pln za materiał ale 340 za robociznę (punkt pierwszy z listy)?

Po prostu dajcie znać jeśli macie świadomość ceny poszczególnych punktów z górnej listy i pomóżcie się przekonać że jest to uczciwa cena.

Ten zakład znajduje się w podwarszawskiej Zielonce.

Dzięki za okazane zrozumienie i pomoc!
Krzysiek

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2022, 21:19:43 »
Skoro Warszawa to wiadomo cena musi być duża. Kolega raz opowiadał jak wymieniał u takiego fachowca tam alternator bo mu w drodze padł to też zapłacił jak za zboże.
Przecież łączniki stabilizatora to nie taka skomplikowana wymiana by brać 300zł i kosztuję od 30zł w górę. Tak czy siak tanio to raczej nie było. A geometrię pewnie zrobił miarką tak jak sam sobie robię i wziął 150zł. U nas na stacji widziałem jak gościowi robili to wzięli 50zł.
Tak czy siak jak nie masz znajomego mechanika a nie umiesz samemu wymienić to niestety kroją i to dobrze. Nie dość, że na częściach miał zarobek to jeszcze na robociźnie skroił równo. A pewnie i tak ma ludzi na pęczki w kolejce.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2022, 21:22:30 przez robaszek127 »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2022, 07:31:24 »
Ja mam inną obserwację. Zamiast płacić tyle forsy za wymianę tulei i sworzni, to lepiej kupić cały nowy wahacz (w którym wszystko jest, i zamontowane fabrycznie). Tak uczyniłem w swoim strucelku. Tym bardziej w takim aucie jak Hyundai, gdzie jakość blach jest poniżej średniej.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2022, 07:33:03 przez weuek »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2022, 21:36:13 »
Po to mechanik wymieniał tuleje i sworznie bo widać na rachunku zarobił wiele więcej niż gdyby zamontował całe nowe wahacze. Klient zadowolony bo ma oryginalne swoje wahacze ale pewnie na tanich zamiennikach gdziepo 2 latach znów będzie prawa strona do roboty. Dlatego sam naprawiam sobie bo dziękuję za płacenie chorych pieniędzi za taką samą fuszerkę jaką robię samemu ale taniej ;D

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2022, 18:21:58 »
wymiana dwóch kompletnych wahaczy, to dla sprawnego mechanika jedna godzinka roboty z przerwą na kawę  ;D

Wymieniając tuleje, niezdarny mechanik narobi się cały dzień i jeszcze do tego wahacze pokrzywi  ;)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2022, 19:49:32 »
Ale za to wziął za wymianę tulei i sworzni 800zł ;D Nie wiem ile kosztują nowe wahacze ale raczej wyszło by sporo taniej plus mniejszy koszt robocizny. Ale wiadomo mechanik nie jest od tego by robił tanio i dobrze klientowi.

Offline mosol

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Wycena naprawy przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2022, 20:39:45 »
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi! :)