Autor Wątek: [Santa Fe CM] Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd  (Przeczytany 931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kazio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« dnia: 12 Kwiecień 2022, 09:09:05 »
Od pewnego czasu słyszę z przodu tłuczenie podobne do niewyważonej opony . Długo to diagnozowano ponieważ pojawiało się to okresowo  przy  przyśpieszaniu , zwalnianiu ,coś wpadało w rezonans . W końcu na stacji diagnostycznej  bystry pan stwierdził że to wina półośki prawej . Byłem umówiony na termin u mechanika i tu problem okazało się że sklep ma problem z doborem elementu ,podobno nigdzie niema a oryginał kosztuje 2.3 tyś  netto i jest nie dostępny. Próbuję sam to znaleźć  ale ciężko to idzie .Napisałem zapytanie do autodock z pytaniem o tę część czy będzie pasować z ich strony  ale odpowiedzi nie otrzymałem .To jest link do części https://www.autodoc.pl/gsp/9349028. Proszę o pomoc poradę . Samochód to Santa fe cm  2006 rok 2.7v benzyna  ,skrzynia manualna ,napęd 2wd  vin KMHSH81DP6U019824 Będę wdzięczny za wszelką pomoc  , nr katalogowy .

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2022, 11:13:40 »
Zostało szukać firmy zajmującej się regeneracją półosi.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2022, 11:34:55 »
Przecież ta ze sklepu to do automtu jest. Popatrz sobie czy nie rusza gór-dół się przegub wewnętrzny w skrzyni. Bo może to nie wina półosi. Najlepiej by było znaleźć używkę i zmienić wtedy koszt  mniejsze.
u mnie w getzie też raz trzeszczało coś jak przegub i też wymieniłem na nowy a okazała się wytarta piasta na styku z łożyskiem. Kasa na wymianę poszła na próżno. Robiąc samemu ogranicza się wydatki w razie pomyłki a jak u mechanika to jednak trzeba płacić mimo złej diagnozy.

Offline kazio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2022, 12:54:41 »
Ruszał diagnosta i ruszałem sam i ruch jest ewidentnie na przegubie łączącym półosie . W autodock odpowiedzieli że nie mają nic takiego i zalecają szukanie oryginału w serwisach hyundaia. Szukanie używki to szukanie w stogu siana . Nie wiem dlaczego jest taki problem z dostępnością czy chodzi o napęd 2wd czy że to skrzynia manualna czy że benzyniak . Podejrzewam że gdybym znał ilość zęby frezów ,abs i długość to okazałoby się że prawie każda skrzynia manualna  Santa fe i kia Sorrento mają ten sam typ półosiek i przegubów  . Bo nie wierzę że produkuje się tyle typów do jednego modelu.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2022, 14:06:05 »
…jak wcześniej napisałem, namierzasz w necie firmę regenerującą półosie, demontujesz razem z przegubami i odsyłasz. Wraca jak nowa  ::)

Offline kazio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2022, 14:22:47 »
Szanowni koledzy chyba zostałem wprowadzony w błąd przez mechanika i sklep . Otóż oni rozglądali się za całym zespołem przegub od koła, półośka i przegub od skrzyni biegów jako całość .(luz to raczej jest na przegubie a nie na frezie półosiek ) A przecież można chyba kupić tylko przegub od strony skrzyni  Nie wiem czy dobrze dedukuję ta strona ma trzy przeguby  zewnętrzny , środkowy i w samej skrzyni . Ten środkowy jest chyba na frezach  na obu półośkach i jest rozbieralny .  Sam przegub chyba nie będzie problemu dobrać po winie. Nie chcę regenerować dlatego że przez to będę dłużej bez samochodu . Jak będzie przegub to jedno popołudnie i gotowe . Proszę mnie poprawić jeżeli moje przemyślenia są błędne . Dziękuję za odzew.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2022, 14:38:32 »
Wklep VIN na http://www.catcar.info/ i możliwe, że szybko znajdziesz numery części

Po fabrycznym nr łatwiej szukać  8)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2022, 14:45:57 przez Anazar »

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwiecień 2022, 17:13:53 »
wyskoczy Tobie np.: 496052BA10 i zostanie szukanie  8)

Offline kazio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwiecień 2022, 20:41:17 »
Ja dostałem takiego linka  na meila od autdock to chyba  to samo  co kolega podał piszą że za dwa tygodnie będą mieli
 https://www.czesciauto24.pl/febest/8908391

Offline kazio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwiecień 2022, 20:42:51 »
Jeszcze zajrzą do sklepu i wyłuszczę im o co chodzi  zobaczymy co znajdą 

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Półośka prawa santa fe cm 2.7 v 2wd
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień 2022, 21:33:31 »
Witam.
Pod tym linkiem jest katalog części po rosyjsku, ale google czasem cześć przetłumaczy. Na stronie startowej można też wybrać inne modele. Można znaleźć OEM każdej części.
http://hyundai.epcdata.ru/santa_fe/20464/
Tu link do osi przedniej klikniesz na niebieski numer i przeniesie cię do tabeli z numerem części. Poprawiłem link bo ten wcześniej był do disla 2.2l
http://hyundai.epcdata.ru/santa_fe/38318/transmission/drive_shaft_propeller_shaft-43495/
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2022, 21:44:16 przez wentyl1@onet.eu »