Autor Wątek: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo  (Przeczytany 1309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« dnia: 09 Marzec 2022, 10:11:27 »
Jak w temacie - silnik G4Gc - mam problemy z rozruchem, Tucsonik spędził ostatnio trochę w warsztacie -  w między czasie różne diagnozy - wymieniony akumulator - stary miał prawie 6 lat - nie zaszkodzi, wymieniona pompa paliwa - wymiany  "pomagały" na tydzień i objawy wracają - zakładam że nie mają nic wspólnego z wymienionymi elementami.
nie wymieniałem jeszcze przekaźnika pompy paliwowej ale tu awarię mechanik "raczej" wyklucza

Cewka zapłonowa nowa - luzy zaworowe wyregulowane - brak błędów w kompie.

Podczas próby rozruchu rozrusznik kręci i próbuje zaskoczyć ale zaczyna migać kontrolka immo i nie potrafi zaskoczyć, wcześniej potrafił się "zawiesić" na kilka godzin/dni tylko rozrusznik kręcił.
Gdzie szukać przyczyny - immo, kostka stacyjki  może coś kluczami ( objawy jeśli występują to na obu kluczach - oba oryginalne) - może system alarmowy (oryginalny)

Jestem teraz samochodem w pracy i mój powrót nim do domu obstawiam na 50/50 szansy

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2022, 21:28:11 »
Trzeba sprawdzić jakie jest napięcie na elektronice silnika czy nie za niskie w trakcie kręcenia rozrusznikiem ale przede wszystkim trzeba sprawdzić czy elektronika immo czyta widzi kluczyki.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Odp: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2022, 13:25:17 »
Doszedł dodatkowy objaw, powiązany z rozruchem - silnik potrafi zgasnąć w trakcie jazdy, postoju różnie, bez wyraźnej przyczyny - nie tak jakby mu paliwa zabrakło albo powietrza, po prostu - odcięcie zapłonu i tyle. Po taki zgaszenia występuje problem z rozruchem, po kilku, kilkunastu próbach, silnik odpala jakby nigdy nic i potem potrafi znowu zgasnąć, nie ma żadnej reguły, żeby chociaż jakiś błąd wyskoczył :(

Na czwartek jestem umówiony z ASO, już mam dość wróżenia ze szklanej kuli, poszło już 1k PLN a Hyundai dalej fochy stroi :( - niech go sprawdzą i wymienią co trzeba, trudno.

Ja w sumie też obstawiam Immo ale nie chcę już niczego nikomu sugerować, zafiksują się, wymienią a później się okaże że to nie to :( tak jak z pompą paliwa i akumulatorem.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2022, 10:56:55 »
Sprawdź czujnik położenia wału, a jak chcesz sprawdzić błąd to musisz to zrobić zaraz jak zgaśnie i nie chce odpalić. Ja tak miałem w swoim jak zapalał nie generował żadnych błędów ale jak nie chciał zapalić wywalił błąd. Pokazał błąd uszkodzenia czujnika położenia wałka rozrządu ale za sugestią jednego z formowaczów wymieniłem czujnik położenia wału / była podróbka / i wszystko gra.

Offline synagoga

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2022, 18:40:30 »
Ja sprawdził bym jeszcze dodatkowo masy od silnika.
Brak tego czynnika, potrafi dużo namieszać.
Pomimo że wszystkie połączenia wyglądają ok, polecam poszarpać za przewody, nie zaszkodzi popsikać jakimś WD kontaktem na śruby i styki.
Jak mówił mój ojciec: brak masy jest gorszy od braku benzyny.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Odp: problem z rozruchem - migająca kontrolka immo
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2022, 15:59:31 »
Po kilku godzinach poszukiwań, elektryk w ASO wykluczył czujnik położenia wału, też go obstawiał na początku ale ostatecznie padło na przekaźnik główny, jak go nazwali, koszt 106 zł ale będzie dopiero w środę w warsztacie. Stwierdził że wymiana przekaźnika i czyszczenie styków załatwi sprawę - zobaczymy, pojeździmy, jak pojeździmy :)