Autor Wątek: Miganie wyświetlacza licznika  (Przeczytany 32068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ls29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Lipiec 2019, 16:27:20 »
Update

[ Dodano: 2019-07-05, 16:30 ]
Cytat: "janusz48"
Cyt."Po odkręceniu delikatnie wyciągamy i odpinamy 3 wtyczki.(wtyczki mają języki blokujące)."
Z tyłu (prawa strona dół) jest też mała czarna wtyczka (TRIP) przymocowana do dołu daszka.Jak ja wysuną i czy trzeba?


W pkt.nr 2 napisałem o tej wtyczce (zapomniałem dopisać,że jest od Trip).
Tak trzeba ją odpiąć (wtyczka jest wciskana z językiem blokującym)a daszek chociaż w połowie odłączyć od tego materiału co łączy go z kierownicą.Ułatwia to wyjęcie zegarów.

Wtyczki posiadają taki język blokujący.Należy go wcisnąć i wyciągną wtyczkę.
Zdjęcie poglądowe.




########################################################

[ Dodano: 2019-07-05, 16:44 ]
Cytat: "arog52"
Witam. Od pewnego czasu mam problem z wyświetlaczem a właściwie podświetleniem licznika i komputera. W czasie jazdy zmienia się natężenie podświetlenia ale nie są to zmiany na zasadzie jaśniej ciemniej tylko potrafi sobie zrobić dyskotekę. Czy ktoś miał już podobne zdarzenie i jak temu zaradzić?

edycja tematu - tekla


Kolego chodzi o taki efekty tylko szybciej ?


To jest właśnie efekt marnej jakości diodek które trzeba wymienić.

U mnie po samodzielnej wymianie działa jak powinno.Zero Migania .
Poczekam aż na alleg... pojawia się te diody dedykowane i je zamówię.Zobaczę czy to takie same czy inne.

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Lipiec 2019, 20:16:12 »
U mnie elektronik wymienił (120zł) za moją zgodą wszystkie 30 szt. b.dobrej jakości.Wybrałem kolor czerwony.Podświetlenie zegarów (zwłaszcza wieczorem lub w nocy) rewelacja,nie rażą i robią świetne wrażenie.Wyświetlacz (podświetlenie) wreszcie działa tak jak należy,mam spokój i bez nerwów,że cos miga.Mam jeszcze jeden zestaw kupiony w zapasie na Allegro,sprawdzałem,działa (przejechane km się nie zgadzają,mniejszy przebieg) ale są w nim znowu oryginalne słabej jakości diody.Kto wie czy również w nim nie zmienię diod na dobrej jakości.
Dziękuję ls29 za szczegółowy opis demontażu zestawu i wymiany diod.Na pewno pomoże tym, co mają taki sam problem.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Lipiec 2019, 23:56:34 »
Jestem umówiony u elektronika na naprawę licznika także wspomnę mu o tym...

Offline ls29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Lipiec 2019, 11:10:03 »
Cytat: "janusz48"
U mnie elektronik wymienił (120zł) za moją zgodą wszystkie 30 szt. b.dobrej jakości.Wybrałem kolor czerwony.


Możesz wrzucić fotkę czerwonego podświetlenia jak się prezentuje?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Wrzesień 2019, 19:51:30 »
Witam czy wersja po fl i30 I generacji miała w wyświetlaczu dodatkowo spalanie chwilowe oraz sygnalizacje otwarcia drzwi na wyświetlaczu bliżej prawej strony ekranu (nad stanem przebiegu)? Mam nadal problem z mrugajacym przebiegiem i teraz kupiłem używany licznik z w/w funkcjami ale ciekawi mnie czy to już jest wersja poprawiona do tego auta albo są może jeszcze inne zegary? Proszę o pomoc bo nie mogę sobie poradzić z tą irytującą elektronika :/

Offline babrak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Luty 2022, 23:30:15 »
Kolego chodzi o taki efekty tylko szybciej ?
Mam dokładnie taki sam objaw migotania podświetlenia wyświetlacza :-(

Offline babrak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Luty 2022, 23:38:26 »
U mnie elektronik wymienił (120zł) za moją zgodą wszystkie 30 szt. b.dobrej jakości.Wybrałem kolor czerwony.Podświetlenie zegarów (zwłaszcza wieczorem lub w nocy) rewelacja,nie rażą i robią świetne wrażenie.Wyświetlacz (podświetlenie) wreszcie działa tak jak należy,mam spokój i bez nerwów,że cos miga.

Możesz wrzucić jakieś foto ? Poza tym jakby można spytać tego elektronika, jakie konkretnie zastosował te czerwone diody - byłbym wdzięczny.
Chodzi o to, że chcę wymienić te niebieskie podświetlenie na czerwone właśnie , ale jest problem bo te diody plcc-2 niebieskie są zasilane napięciem 2,8-3,6 V a czerwone czy pomarańczowe 1,8-2,4 V - no i boję się, że spalą się po krótkim czasie użytkowania.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Luty 2022, 11:26:58 »
Możesz wrzucić jakieś foto ? Poza tym jakby można spytać tego elektronika, jakie konkretnie zastosował te czerwone diody - byłbym wdzięczny.
Chodzi o to, że chcę wymienić te niebieskie podświetlenie na czerwone właśnie , ale jest problem bo te diody plcc-2 niebieskie są zasilane napięciem 2,8-3,6 V a czerwone czy pomarańczowe 1,8-2,4 V - no i boję się, że spalą się po krótkim czasie użytkowania.
U mnie skończyło się wymianą licznika na nowy (używany) i zmiana stanu licznika. Spokój od kilku lat :)

Offline babrak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Luty 2022, 00:26:47 »
Na czerwono jest zajebiście. W rzeczywistości wygląda jeszcze dużo lepiej.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Luty 2022, 04:35:44 »
Daj foto nocą z ciekawości...