Autor Wątek: Miganie wyświetlacza licznika  (Przeczytany 32061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Czerwiec 2017, 00:54:14 »
Mi wymienili po informacji, że licznik mruga. Zgłosiłem to przed przeglądem telefonicznie. Byli przygotowani.

Pokazane jak u mnie wymienione. Stan po wymianie 0 km :-)

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=212&postdays=0&postorder=asc&start=90


Tu informacja od innych uzytkowników:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1691&highlight=mrugaj%B1cy+licznik


Pewnie nie było oficjalnego numeru akcji serwisowej.

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Czerwiec 2017, 13:58:10 »
Cytat: "apikus"
Na licznik była akcja serwisowa. Sprawdż, czy nie wymienia Ci w serwisie w ramach gwarancji. mi wymienili.

Odpisano mi na e-mail od dwóch serwisów,że moje auto nie jest objęte (i nie było) akcją serwisową dotycząca wymiany zegarów.Myślę,że pojadę do specjalisty od naprawy wyświetlaczy,np. tu:http://autoserwis-mar-car.pl/serwis-samochodowy/naprawa-licznikow-samochodowych

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Czerwiec 2017, 15:06:44 »
janusz48, jaki masz model auta FD czy GD?

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Wymiana zegarów
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Czerwiec 2017, 08:24:31 »
Cytat: "apikus"
janusz48, jaki masz model auta FD czy GD?


FD   1.6 CRDi

Offline grinch

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Czerwiec 2017, 08:58:33 »
Cytat: "apikus"
Mi wymienili po informacji, że licznik mruga. Zgłosiłem to przed przeglądem telefonicznie. Byli przygotowani.

Pokazane jak u mnie wymienione. Stan po wymianie 0 km :-)

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=212&postdays=0&postorder=asc&start=90


Tu informacja od innych uzytkowników:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1691&highlight=mrugaj%B1cy+licznik


Pewnie nie było oficjalnego numeru akcji serwisowej.

Zdaje się, że objęte były auta z 2010 roku.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Czerwiec 2017, 12:11:17 »
Cytat: "janusz48"
FD   1.6 CRDi


Zmylił mnie rok produkcji. Masz 2012

Ja na Twoim miejscu jeszcze raz podjechałbym do serwisu i pokazał usterkę.

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Czerwiec 2017, 08:43:42 »
Gwarancja (5 lat) skończyła się w końcu kwietnia.Niestety. Ciekaw jestem czy zegary od KIA Ceed (bliźniak i30) pasowałyby do i30.

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2017, 22:06:55 »
Kolego, Apikus dobrze radzi, jedź do serwisu.
Powołaj się na akcję serwisową, sprawdzą czy da radę podciągnąć twoje auto na akcję. To akurat nic nie kosztuje.
Akcja serwisowa była na pewno.
Nie próbuj wydawać pieniędzy niepotrzebnie.
Pytanie nic nie kosztuje.

Offline Angel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Czerwiec 2017, 22:56:48 »
Ja mam ten sam problem, pytałem się w Stawowym w Bielsku dziś i powiedzieli, że niestety nie wymienią (auto już po gwarancji 2010 r.), powiedzieli, że mogę napisać prośbę do centrali..

A czy zna ktoś elektryka który umie to naprawić  i wie jakie to są koszty?

Na allegro idzie kupić masę używek, pytanie czy z nimi nie będzie za chwile to samo się działo, skoro to była wada fabryczna :/

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Wymiana zegarów
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Czerwiec 2017, 11:09:11 »
Cytat: "arni_23"
Kolego, Apikus dobrze radzi, jedź do serwisu.
Powołaj się na akcję serwisową, sprawdzą czy da radę podciągnąć twoje auto na akcję. To akurat nic nie kosztuje.
Akcja serwisowa była na pewno.
Nie próbuj wydawać pieniędzy niepotrzebnie.
Pytanie nic nie kosztuje.


Zanim miałem osobiście podjechać do ASO Wroclaw (130km z drogą powrotną) skontaktowałem się telefonicznie z serwisem JAREMKO  ul.Mińska 41a Wroclaw.Paweł z serwisu stwierdził,że trzeba podjechać do nich i dokonać weryfikacji która kosztuje 280zł (!!!).Ciekawe,że spojrzenie na wyświetlacz tak drogo kosztuje!!! Nie potrzeba podłączenia żadnego komputera!Po weryfikacji pan napisze do Hyundai,a czy może dokonać bezpłatnej wymiany zestawu zegarów.Czyli nie mając żadnej pewności co do bezpłatnej wymiany tracę od razu 280zł+30zł paliwo=310zł.Nie licząc mojego czasu.Podałem nr VIN i serwisant stwierdził,że na moje auto nie ma akcji serwisowej dotyczącej wyświetlacza.Będę zatem musiał kiedyś podjechać do elektryka/elektronika który tym się zajmuje.

Problem rozwiązany.Kupiłem używany,ten sam typ,to samo oznaczenie,stan idealnyWymieniłem,działa idealnie.Teraz mam przebieg niższy o ok.60 tys.km i będę musiał jechać skorygować stan "do przodu" do takiego jaki mam na wymienionym.Ciekawe ile kosztuje skorygowanie  samego licznika? Ale najważniejsze jest to,że nie muszę jechać do serwisu i bulić za diagnozę (280zł!) i prosić o  złożenia wniosku o naprawę w ramach gestu handlowego.

Offline Angel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Czerwiec 2017, 13:11:25 »
Pytanie czy jakiś elektryk umie to naprawić skoro to wada fabryczna:/

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Czerwiec 2017, 18:55:46 »
byłtu kiedyś na forum cały wątek, podobno czasem wystarczy przeczyścić styki w kostce.
Niekiedy pomaga tylko wymiana, która wiąże się z innym, czasem zerwym, niż faktycznie stanem licznika. Ważne szczególnie teraz, gdy na corocznym badaniu diagnostycznym wpisuje sie stan licznika, a ten mozna sprawdzićna cepiku. Sprobuj w ASO, jak nie zechcą wymienić, to pisz do HMP.
Może się uda akurat. Na pewno koszt zerowy.

Offline Angel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Czerwiec 2017, 20:17:49 »
A możesz powiedzieć gdzie dokładniej ta kostka się znajduje? Odpowiada za to jakiś konkretny przewód?

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Miganie wyświetlacza licznika
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Czerwiec 2017, 07:14:20 »
Wtyczka do zegarów, chyba dwie z tyłu wchodzą.
Zdemontuj zegary, instrukcję już chyba dostałeś.

Offline janusz48

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Demontaż zegarów
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Czerwiec 2017, 12:15:05 »
Cytat: "piobel"
Demontaż wskaźników banalnie prosty. Dwa wkręty pod daszkiem, delikatne podważenie od dołu i góry (u mnie w takiej kolejności poszło) i daszek zdjęty. Później 4 wkręty i wskaźniki mamy w ręku.

U mnie przeczyszczenie złącz nie pomogło. Umówiony jestem z elektronikiem. Cena 150 zł za naprawę. Zrobił już kilka i jest OK. Wymienia diody na lepszej jakości.


Aby dostać się do styków zespołu wskaźników próbowałem zdemontować zegary,zdemontowałem osłonę (daszek) ale aby ją całkowicie wyjąć przeszkadza mi czarna taśma z tkaniny połączona z górną osłona kierownicy.Czy można tę taśmę przeciąć czy trzeba demontować górna osłonę czego bym nie chciał? Mam trudność z odkręceniem dwóch wkrętów przycisku TRIP z powodu małego dostępu (ciasno) z prawej strony.Proszę mi podpowiedzieć jak to zrobić.